fbpx

Wiadomości

W sieci testowej Ethereum 2.0 jest już stakowane 1.1 mln ETH

Ponad 1,1 miliona testowych tokenów Ethereum (ETH) jest obecnie stakowane przez walidatorów w sieci testowej Medalla Ethereum 2.0. Udział walidatorów […]

bitbay

Ponad 1,1 miliona testowych tokenów Ethereum (ETH) jest obecnie stakowane przez walidatorów w sieci testowej Medalla Ethereum 2.0. Udział walidatorów to 74%, czyli znacznie powyżej progu 66%. Jeden z 38 000 walidatorów stakuje średnio 32 ETH.

Rośnie udział walidatorów w sieci testowej Ethereum 2.0

W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że udział walidatorów w sieci testowej Ethereum 2.0 Medalla jest niestabilny i sinusoidalny. Średni udział wzrósł i wynosi obecnie 74%. Jest to wynik znacznie powyżej poziomu progu 66 procent.

Sieć testowa ma obecnie prawie 38 000 aktywnych walidatorów i wspólnie zgromadzili oni ponad 1,1 miliona testowych ETH do walidacji Medalli.

Bloki są dodawane jak w zegarku, a walidatorzy już zaczynają zarabiać na stakowaniu swoich monet.

Jest to duże posunięcie dla Ethereum, ponieważ publiczny blockchain zmienia protokół konsensusu z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). Tak więc, minie trochę czasu zanim użytkownicy będą mogli zapoznać się z funkcjonowaniem nowego systemu.

Wraz z przejściem do głównej sieci, zarówno bezpieczeństwo jak i zaufanie do stakingu, znacznie się polepszą.

Całkowita wartość zablokowana w DeFi – 8 miliardów dolarów.

Wygląda na to, że będziemy mieli powtórkę z roku 2017, kiedy to działalność w ekosystemie Ethereum kwitła w najlepsze. Wtedy mieliśmy boom na ICO, tym razem są to zdecentralizowane finanse, czyli DeFi.

W momencie pisania tego artykułu, całkowita wartość zablokowana w DeFi znajduje się na granicy 8 miliardów dolarów.

Zdecentralizowana giełda Uniswap odnotowała 50 procentowy wzrost ilości depozytów w ciągu ostatnich 24 godzin. Do tego wzrostu przyczynił się także protokół Yearn Finance, którego natywny token YFI przekroczył ATH Bitcoina. W tym momencie cena YFI oscyluje w okolicach poziomu 33 000 dolarów.

Kapitalizacja rynkowa YFI i dzienny wolumen są bliskie 1 mld dolarów, ze względu na szał związany z „yield farmingiem”. Cena YFI, która przebiła najwyższy w historii poziom BTC, stworzyła poważne FOMO wśród inwestorów.

Biorąc pod uwagę zbliżające się przejście na Ethereum 2.0 i trwający boom na DeFi, pytanie brzmi: czy Ethereum ponownie spowoduje wzrost rynków, podobnie jak w 2017? Jak myślicie?

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.