fbpx

Wiadomości

Cena tokena DeFi YFI przekroczyła ATH Bitcoina

Cena protokołu zdecentralizowanych finansów, tokena YFI przekroczyła 20 000 dolarów, przyćmiewając ATH Bitcoina z 2017 roku. Według danych z Coinmarketcap, […]

bitbay

Cena protokołu zdecentralizowanych finansów, tokena YFI przekroczyła 20 000 dolarów, przyćmiewając ATH Bitcoina z 2017 roku.

Według danych z Coinmarketcap, token YFI zwiększył swoją wartość i w momencie pisania artykułu kosztuje około 26 tys. dolarów. W sobotę, cena tokena wzrosła o ponad 5000 dolarów w ciągu zaledwie sześciu godzin.

Nowe szczyty przewyższyły poprzednie wzrosty cenowe w ciągu ostatnich siedmiu dni. Na początku sierpnia cena YFI wynosiła nieco poniżej 4000 dolarów.

Co to jest Yearn.Finance?

Platforma yearn.finance jest agregatorem zysków dla różnych zdecentralizowanych platform pożyczkowych, który automatycznie dostosowuje równowagę, aby zapewnić użytkownikom najwyższy możliwy zysk z różnych tokenów DeFi.

Użytkownicy mogą korzystać z platformy do deponowania $DAI, $USDC, $USDT, $TUSD, i/lub, $sUSD i zarabiać odsetki za stakowanie swoich środków.

Zgodnie ze stroną dokumentacji yearn.finance, platforma składa się z pięciu różnych zdecentralizowanych produktów finansowych. Platforma yearn.finance jest pożyczkodawcą, który pozwala użytkownikom na optymalizację zysków. Jest to tylko jeden z dwóch produktów, które są obecnie uruchomione i można z nich korzystać. Drugim produktem jest yswap.exchange, który jest „jednostronnym” zautomatyzowanym animatorem rynku, choć nadal znajduje się w fazie beta testów.

Platforma ytrade.finance jest w fazie testnetowej i ma na celu zapewnienie handlu stablecoinami z dźwignią. Platforma yliquidate.finance również znajduje się w fazie testnetowej, ale jest testowana jako kapitałowy produkt do automatycznego upłynniania, który jest podłączony do protokołu rynku pieniężnego DeFi Aave. Wreszcie iborrow.finance jest produktem, który dostarcza skarbce delegacji kredytowej dla smart kontraktów pożyczkowych. Platforma iborrow.finance również znajduje się w fazie testnetowej.

Sam token YFI jest tokenem zarządzania, który pozwala jego posiadaczom głosować nt. polityki zarządzania siecią yearn.finance.

Według danych z serwisu DeFi pulse, aktualna wartość zablokowana w platformie yearn.finance wynosi około 929 milionów dolarów.

Co jeszcze dzieje się w sektorze DeFi?

Popularność zdecentralizowanych finansów (DeFi) gwałtownie rośnie, a ilość pieniędzy inwestowanych w ten rozwijający się sektor wciąż osiąga nowe szczyty. Na początku sierpnia, całkowita kapitalizacja rynkowa DeFi przekroczyła kolejny ważny próg 8mld dolarów.

Decentralized Energy (DeEn) wykorzystuje DApps i smart kontrakty Ethereum do przeprowadzania transakcji i handlu aktywami energetycznymi. W dokumencie opublikowanym w dniu 31 lipca, Lition, startup z Berlina, który uruchomił rynek oparty o łańcuch bloków umożliwiający konsumentom wybór pomiędzy wieloma dostawcami energii, stwierdził że DeEn ma taką samą „strukturę, zalety i logikę” jak DeFi, czyli zdecentralizowane finanse.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć co to są zdecentralizowane finanse (DeFi) i jak możesz z nich skorzystać, zapraszamy do przeczytania naszego obszernego artykułu: DeFi, czyli Zdecentralizowane Finanse. Jak możesz na nich skorzystać?

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.