za
Voodoo, francuski gigant gier, zainwestuje 200 mln USD w sektor Blockchain Gaming

Francuski gigant gier – Voodoo- zainwestuje 200 mln USD w sektor Blockchain Gaming

Binance Launchpool

Gry bazujące na technologii blockchain stanowią jeden z najgorętszych trendów w przestrzeni kryptowalut. Voodoo to francuska firma zajmująca się grami, najbardziej znana z serii hiper-casual. W nowym roku planuje przeznaczyć spory budżet na rozwój gier opartych na blockchainie.

Voodoo, francuski gigant gier, zainwestuje 200 mln USD w sektor Blockchain Gaming

Wsparcie dla rynku gier

Firma zapowiedziała, że zainwestuje ponad 200 mln USD w sektor blockchaina. Celem jest sfinansowanie studiów gier będących na wczesnym etapie rozwoju. Utworzą również 20 wewnętrznych oddziałów. Platforma jest już w posiadaniu dziesięć studiów, wewnętrznych i zewnętrznych, które są w pełni skupione na funkcji blockchain.

Alex Yazdi, dyrektor naczelny paryskiej firmy, jest zdania, że ​​technologia blockchain jest świetnym rozwiązaniem. Powoływał się na fakt, że gracze zdążyli się już przyzwyczaić do kupowania zasobów cyfrowych:

Dając im prawdziwą własność ich cyfrowych zasobów i tworząc „głębsze interakcje” między graczami w formie zbierania, handlu i sprzedaży cyfrowych aktywów w grach, blockchain poprawi wrażenia i zwiększy „zabawę i zaangażowanie. Umożliwi to również graczom czerpanie zysków z posiadanych przez nich aktywów, otwierając nowy model „play-to-earn”. Naszą wizją jest udostępnienie technologii blockchain nawet przypadkowym urządzeniom mobilnym oraz pomoc każdemu młodemu lub obiecującemu studiu w osiągnięciu sukcesu w tym segmencie.

Inwestycja Voodoo łączy się dodatkowo z platformą full-stack. Ta poza dostarczaniem narzędzi technologicznych, integracji analizy danych i wsparcia analitycznego, umożliwi innym projektom tworzenie, testowanie i uruchamianie swoich gier.

Dochody z gier opartych na blockchainie

Wkroczenie technologii blockchain w świat gamingu było rewolucyjnym krokiem. O tym, jakie skutki niesie ze sobą połączenie tych dwóch światów, i jakie gracze poza rozrywką wynoszą z tego korzyści, pisaliśmy w tym artykule.

Według raportu przygotowanego przez Blockchain Game Alliance (BGA), gry oparte na technologii NFT przyniosły w trzecim kwartale tego roku 2,32 mld USD przychodów. Dzieje się tak za sprawą ogromnego udziału firm technologicznych oraz stale rosnącej liczbie graczy.

Wynika z tego, że 22% łącznego wolumenu transakcji NFT w branży, w tym kwartale, pochodziło z gier blockchain. Co więcej, liczba portfeli związanych z grami zwiększyła się o 2,453%. Gry NFT  stworzone przez wietnamskie studio Sky Mavis, takie jak Axie Inifinity, zdominowały ten rynek w 2021 roku, a obroty z nich wynosiły we wrześniu 2,5 mld USD!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 783,29 USD-3,41%
Ethereum logo
EthereumETH
3823,24 USD-2,86%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
598,72 USD-1,94%
Solana logo
SolanaSOL
166,49 USD-3,05%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3820,04 USD-2,93%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,19%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,44 USD-0,22%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,65%