Rozwój globalnego przemysłu gier - jak blockchain zmienił gaming?

Rozwój globalnego przemysłu gier – jak blockchain zmienił gaming?

bitbay zonda

Rynek gier przeżywa w ostatnich latach znaczący rozkwit. W samym roku 2021 wygenerował przychody w wysokości 175,8 mld USD. Pandemia miała olbrzymi wpływ na popyt w branży gamingowej. Wiele osób zainteresowało się graniem w związku z tym, że odwołano imprezy sportowe, a także zamknięto miejsca, gdzie zwykle spędzały wolny czas. Przewiduje się, że z końcem tego roku na całym świecie będzie już 2,9 miliarda graczy!

Rynek gamingowy rośnie w siłę

Już w 2019 r. dyrektor generalny Netflixa stwierdził, że największego zagrożenia dla firmy nie stanowią Disney czy HBO. Wskazał za to na Fortnite, jedną z najpopularniejszych gier na świecie. W świetle obecnych restrykcji i ograniczeń swobodnego poruszania się, wiele osób wybiera rozrywkę, która jest dostępna w zaciszu domowym i w zasięgu ręki.

W raporcie przygotowanym przez Accenture szacuje się, że całkowita wartość branży gier już w tej chwili przekracza łączną wartość rynków filmów i muzyki. Wynika to wynika z gwałtownego wzrostu popularności gier mobilnych. Gaming tworzy obecnie najszybciej rozwijający się sektor. Według aktualnych prognoz, gry mobilne wygenerują 90,7 mld USD w 2021 roku, wzrastając o 4,4% rocznie.

Rozwój globalnego przemysłu gier - jak blockchain zmienił gaming?

Gaming doskonałą inwestycyjną? Nie przegap swojej szansy!

Czasy, gdy gry komputerowe były jedynie formą rozrywki, już dawno minęły. Szybki rozwój technologiczny, powszechny dostęp do internetu, telefonów i konsol, sprawiły, że gaming stał się miliardowym biznesem. Ponadto masowo zaczęły się rozwijać gry Play-to-Earn oparte na blockchainie, które oprócz rozrywki umożliwiają zarabianie pieniędzy.

RoboHero będzie pierwszą grą mobilną tego typu w 100%, zintegrowaną z blockchainem Terra. Łańcuch ten posiada własny system monetyzacji w kryptowalutach. Wszystko, czego potrzebujesz do grania to telefon, aplikacja i trochę LUNY. Wyjątkowe dla tej gry jest to, że nie musisz nawet inwestować swoich środków. Wystarczy, że weźmiesz udział w programie Watch-to-Earn, gdzie za oglądanie reklam dostaniesz w nagrodę LUNĘ. Otrzymane aktywa możesz zainwestować w swoją pierwszą rozgrywkę. To sprawia, że poza świetną zabawą, możesz również zasilić swój portfel.

Rynek gier wciąż rośnie. Przewiduje się, że do 2023 r. wygeneruje 204,6 mld USD. Tempo wzrostu do tego czasu wyniesie 7,2%.

Rozwój globalnego przemysłu gier - jak blockchain zmienił gaming?

Play-to-Earn i blockchain

Jeszcze do niedawna nikt nie uwierzyłby, że z gier będzie można się utrzymać. Jednakże okazało się to realne. Gry Play-to-Earn dają więcej możliwości niż tradycyjne gry Pay-to-Win. To sposób na zarabianie przez granie. Gaming z czystej konsumpcji i zabawy stał się okazją generowania zysków.

Dzięki zastosowaniu technologii blockchain zakres możliwości zarabiania znacznie się rozszerzył. Play-to-Earn usprawnia płatności, NFT ułatwiają monetyzację aktywów w grze, bez ryzyka ich podrobienia, a gracz otrzymuje tokeny i nagrody za wykonanie określonych zadań.

Gry Play-to-Earn przeżywają ostatnio prawdziwy boom. Axie Infinity, Decentraland czy Illuvium na stałe wpisały się w środowisko graczy i kolejne podbijają rynek. Gra RoboHero jest zintegrowana z blockchainem Terra.

Użytkownicy będą walczyć w świecie robotów i zdobywać w zwycięskich pojedynkach tokeny Robo i Luna. Każdy gracz może zdobyć tokeny ROBO w trybie fabularnym oraz LUNA w trybie PVP. Aż 30% całkowitej podaży jest przeznaczone na nagrody za rozgrywkę. To sprawia, że oprócz świetnej rozrywki każdy może zarabiać.

Tagi
Axie Infinity blockchain gaming decentraland illuvium Luna P2E Play-To-Earn play2earn robohero robohero token

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
19 445,95 USD-2,81%
EthereumETH
1050,09 USD-3,65%
TetherUSDT
1,00 USD-0,09%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,06%
Binance CoinBNB
219,38 USD0,81%
Binance USDBUSD
1,00 USD-0,03%
CardanoADA
0,45 USD-1,65%
XRPXRP
0,31 USD-3,90%
SolanaSOL
32,61 USD0,46%
HEXHEX
0,04 USD3,61%
DogecoinDOGE
0,06 USD-3,44%
DaiDAI
1,00 USD-0,11%
LEO TokenLEO
6,19 USD6,54%
TRONTRX
0,07 USD-1,17%
PolkadotDOT
6,77 USD-1,80%
Wrapped BitcoinWBTC
19 479,26 USD-2,60%
Shiba InuSHIB
0,00 USD-1,36%
AvalancheAVAX
16,32 USD-4,44%
Lido Staked EtherSTETH
1009,00 USD-3,71%
PolygonMATIC
0,47 USD-1,74%