za
Vivek Ramaswamy

Vivek Ramaswamy pochwalił decyzję sądu w sprawie Grayscale

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Vivek Ramaswamy wszedł ostatnio na temat zwycięstwa Grayscale, która to firma wygrała w sądzie z SEC. Jego zdaniem decyzja sądu pomoże powstrzymać exodus innowacyjnych firm, które uciekają za granice USA.

Vivek Ramaswamy ocenia wpływ sukcesu Grayscale na rynek w USA

W poście z 30 sierpnia na X (dawny Twitter) Vivek Ramaswamy, polityk popierający BTC, ostro skrytykował działania rządu USA. Zwrócił uwagę na „niezgodne z prawem, nieuczciwe zachowania trzyliterowych agencji rządowych”. To bez wątpienia nawiązanie do SEC.

Ramaswamy twierdzi, że polityka SEC sprawiła, że sądy stały się ostatnią linią obrony utrzymującą innowacyjne firmy z rynku kryptowalut w kraju.

Ta decyzja [dot. Grayscale] (…) toruje drogę do utrzymania innowacji w zakresie bitcoinów i blockchaina w USA zamiast za granicą

– wyjaśnił.

Dodał także, że jeżeli zostanie prezydentem unieważni wszystkie przepisy federalne, które nie przeszły testu najważniejszych pytań Sądu Najwyższego z zeszłorocznej sprawy Wirginii Zachodniej przeciwko EPA. Chodzi o orzeczenia, w których konserwatywna większość sądu ograniczała zdolność organów regulacyjnych do regulowania „głównych kwestii”, chyba że Kongres przyznał im wyraźnie takie uprawnienia. Posunięcie to ograniczyłoby nadzór SEC nad branżą kryptowalut.

Walka o prezydenturę

Ramaswamy jest jednym z kandydatów na prezydenta USA, którzy popierają rozwój bitcoina i blockchaina. W obozie Demokratów takim politykiem jest Robert F. Kennedy Jr., zaś kolegą z partii Ramaswamy’a jest Ron DeSantis, gubernator Florydy. Ten ostatni zadeklarował, że jeżeli tylko wygra wyścig do Białego Domu, zakaże emisji CBDC.

Dyrektor generalny Tesli i multimiliarder Elon Musk pochwalił niedawno Ramaswamy’ego za jego podejście do bitcoina i propagowanie kryptowalut. Dodał również, że jest „bardzo obiecującym kandydatem”.

Ramaswany przyjmuje w ramach swojej kampanii darowizny w postaci bitcoinów.

W prekampanii, która trwa w USA, brał też udział Francis Suarez, który obecnie jest burmistrzem Miami. Słynie z tego, że część swojej wypłaty przyjmuje w BTC. W tym tygodniu zrezygnował jednak z kandydowania. Stało się to po tym, jak nie dostał się na pierwszą debatę przedwyborczą Partii Republikańskiej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 189,78 USD-0,27%
Ethereum logo
EthereumETH
3557,39 USD0,49%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,10%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,08 USD0,54%
Solana logo
SolanaSOL
135,03 USD-2,87%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3558,13 USD0,47%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,13%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-2,19%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,99 USD-2,70%