shiba inu

Vitalik Buterin spalił Shiba Inu (SHIB) o wartości 6.7 mld USD

Kryptowaluty
bitbay zonda

Vitalik Buterin, który otrzymał połowę całkowitej podaży Shiba Inu, spalił 90% swoich udziałów wartych prawie 7 miliardów dolarów. Współzałożyciel Ethereum powiedział ponadto, że pozostałe 10% przeznaczy na organizacje charytatywne, chwaląc jednocześnie “społeczność tokenów dla psów” za ich hojność.

Vitalik Buterin spala 6,7 mld w Shiba Inu

Ostatni wzrost Dogecoina doprowadził do powstania licznych kopii. Wiele z nich przyciągnęło w ostatnich tygodniach ogromną rzeszę inwestorów. Najbardziej popularny z nich stał się Shiba Inu.

Anonimowi twórcy monety zdecydowali się wysłać połowę całkowitej podaży do Vitalika Buterina – współzałożyciela Ethereum. Druga połowa pozostała zablokowana na potrzeby płynności na Uniswap.

Buterin, który w zeszłym tygodniu przekazał 50 bilionów tokenów SHIB (i innych kopii DOGE) na rzecz India Covid Relief Fund, zdecydował się spalić teraz większość swoich udziałów w Shiba Inu.

Zdecydowałem się spalić 90% pozostałych tokenów Shiba w moim portfelu. Pozostałe 10% zostanie wysłane do (jeszcze nie zdecydowanej) organizacji charytatywnej o podobnych wartościach do CryptoRelief (zapobieganie stratom w ludziach na dużą skalę), ale z bardziej długoterminową orientacją.”

– wyjaśnił w hashu transakcji.

Buterin nakreślił poważny problem, jaki COVID-19 spowodował dla całego świata i dodał, że “ważne jest, aby myśleć również o długoterminowej przyszłości.”

W momencie transakcji 410,24 biliona tokenów SHIB, które Buterin wysłał ze swojego portfela, miało wartość około 6,74 miliarda dolarów.

Ludzie tworzący “psie” tokeny są bardzo hojni

Rosnąca popularność SHIB spowodowała ogromny skok ceny w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jego kulminacją był rekord wszech czasów na poziomie prawie 0,00004 USD. ATH miało miejsce po notowaniu na czołowej giełdzie kryptowalutowej na świecie – Binance.

Współzałożyciel Ethereum poruszył temat swojej wspomnianej wcześniej decyzji o przekazaniu sporej ilości swoich “psich tokenów” na rzecz organizacji charytatywnych.

Mnóstwo psich ludzi wykazało się hojnością i chęcią, aby nie skupiać się tylko na własnych zyskach, ale także być zainteresowanym uczynieniem świata jako całości lepszym.

Swoimi działaniami zdenerwował też kilku deweloperów. Niektórzy z nich tworzyli bowiem monety o obraźliwych nazwach. Ze względu na to, wezwał społeczność do powstrzymania się od wysyłania mu nowych tokenów bez jego zgody.

Nie chcę być miejscem sprawowania władzy tego rodzaju. Lepiej po prostu wydrukować monety w ręce godnej organizacji charytatywnej bezpośrednio (choć najpierw porozmawiaj z nimi).

Tagi
doge dogecoin ETH Ethereum SHIB Shiba

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.