za
elon musk bitcoiny

Elon Musk sugeruje, że Tesla może sprzedać swoje Bitcoiny

2021-05-17
Kryptowaluty
Nexo Earn Aplikacja

Elon Musk nadal manipuluje ceną Bitcoina, wysyłając ją do najniższego od lutego poziomu. Wszystko za sprawą niedzielnego tweeta, w którym zasugerował, że Tesla Inc. może sprzedać lub już sprzedała swoje kryptowaluty.

Czy Tesla sprzeda swoje kryptowaluty?

Bitcoin zsunął się poniżej 45 000 USD po raz pierwszy od prawie trzech miesięcy. Wszystko za sprawą komentarza CEO Tesli, który zgodził się z wpisem użytkownika Mr. Whale. Mr. Whale twierdził, że inwestorzy w końcu zdziwią się, kiedy Tesla sprzeda wszystkie swoje udziały w BTC. Musk odpisał: “Oczywiści”. Koniec końców Bitcoin zakończył rajd na południe przy cenie ok. 43 800 USD.

W ostatnim tygodniu Elon Musk wydał wiele publicznych oświadczeń, które wstrząsnęły światem cyfrowych tokenów. W zeszłą środę, po ogłoszeniu, że Tesla przestanie przyjmować BTC jako metodę płaności, cena Bitcoina spadła o prawie 10 000 dolarów w ciągu zaledwie kilku godzin. Kilka dni wcześniej gościł on w programie “Saturday Night Live” i zażartował, że Dogecoin jest “hustle”. To spowodowało ostry spadek ceny DOGE. Kilka dni później ogłosił, że pracuje z deweloperami Doge, aby poprawić jego wydajność transakcyjną.

Obawy o środowisko

Na początku lutego Tesla wykorzystała 1,5 miliarda dolarów z prawie 20 miliardów USD w korporacyjnej gotówce na zakup Bitcoina. To spowodowało spowodowało, że cena tokena poszybowała do rekordowych poziomów. Co więcej, przyczyniło się to do wzrostu popularności cyfrowych walut i ich adopcji w głównym nurcie.

Generalnie Musk spędził niedzielę na atakowaniu innych użytkowników Twittera. Oberwało się tym, którzy skrytykowali jego zmianę stanowiska w sprawie Bitcoina m.in. Michaelowi Saylorowi czy Peterowi McCormack. Szef Tesli stwierdził bowiem, że kopanie Bitcoina budzi obawy środowiskowe. Wówczas mówił jednak, że firma nie sprzeda żadnych Bitcoinów, które posiada.

Musk jest zdecydowanym zwolennikiem kryptowalut. Jest również na tyle popularny, że jego tweety mają wpływ na rynek. Od dłuższego czasu promował on Dogecoina i znacznie podniósł status tej monety. Początkowo była tylko żartem, a obecnie zajmuje 5 miejsce pod względem wartości rynkowej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności