Visa wprowadza karty obsługujące kryptowaluty

Visa wprowadza karty obsługujące kryptowaluty

bitbay zonda

Jedna z największych firm na świecie zajmujących się płatnościami – Visa – przekazała informację o swoim nowym produkcie. Chodzi mianowicie o wprowadzenie na rynek w Ameryce Łacińskiej serii kart obsługujących kryptowaluty. Inicjatywa ta powstała we współpracy z kilkoma startupami z branży Fintech z tamtego regionu. Posiadacze takich kart będą w stanie płacić w kryptowalutach oraz nabywać je w każdym miejscu, gdzie akceptowane są karty Visa. Dodatkowo będą mieli możliwość otrzymywania cashbacku za dokonywanie zakupów w BTC.

Visa współpracuje z firmami z rynku Fintech

Visa wprowadza karty obsługujące kryptowaluty

Wraz z rosnącym poziomem adopcji kryptowalut, coraz więcej firm jest zainteresowanych wprowadzaniem hybrydowych opcji płatności, zezwalając poza płatnością fiatami również na rozliczenia w cyfrowych aktywach. Visa, gigant rynku kart płatniczych, ogłosiła w zeszłym tygodniu, że wprowadza swoje pierwsze karty obsługujące kryptowaluty.

Firma nawiązała współpracę z kilkoma startupami z regionu Ameryki Łacińskiej, między innymi z Lemon Cash i Satoshi Tango w Argentynie, oraz innymi projektami, w tym Crypto.com, Alterbank i Zro Bank w Brazylii. Nowo wprowadzone karty oferują takie funkcje, jak płatności za pomocą kryptowalut, kupno cyfrowych aktywów za pośrednictwem punktów kryptowalutowych obsługujących Visa, a także otrzymywanie cashbacku za zakup w bitcoinach.

Romina Seltzer, pełniąca funkcję wiceprezeski ds. produktów i innowacji w firmie Visa dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów, skomentowała najnowsze plany Visy:

Ekosystem kryptowalut stale się rozwija w tym regionie dzięki zwiększonym inwestycjom, większej adopcji konsumentów i powiększającej się liczbie przypadków używania kryptowalut, a my będziemy nadal będziemy ulepszać naszą strategię kreowania przyszłości kryptowalut i płatności dla naszych klientów, partnerów i konsumentów

Kluczowe partnerstwa

Visa podkreśliła kilka przypadków współpracy ze startupami działającymi w Ameryce Łacińskiej, których oferta kierowana jest głównie w przypadku oferowania cashbacku w kryptowalutach za zakupy. Tak jest w przypadku kooperacji Visy z Lemon Cash, która dała Argentyńczykom możliwość otrzymywania zwrotów wydanej kwoty w kryptowalutach. Borja Martel Seward, współzałożycielka Lemon Cash, komentuje:

W kontekście Ameryki Łacińskiej kryptowaluty są konkretnym rozwiązaniem poprawiającym życie ludzi. W Lemon chcemy przyczynić się do rewolucji kryptowalutowej w całym regionie i oferujemy 2% zwrotu gotówki w bitcoinie za wszystkie zakupy dokonane przy użyciu danych uwierzytelniających Visa.

Crypto.com również oferuje podobne nagrody w formie cashbacku swoim klientom w Brazylii. Filomena Ruffa, dyrektor generalna Crypto.com w Ameryce Łacińskiej, stwierdziła:

Dzięki naszym zlokalizowanym produktom i rozszerzeniu naszego programu kartowego z korzyściami cashback do 5%, oferujemy konsumentom i firmom w regionie różne sposoby interakcji oraz dokonywania transakcji przy użyciu kryptowalut.

Mastercard, największy konkurent Visa, również wykazał zainteresowanie tym rynkiem, nawiązując partnerstwo z Mercado Libre, jednym z największych sprzedawców detalicznych w tym regionie.

Tagi
cashback bitcoin Crypto.com finTECH Lemon Cash Satoshi Tango Visa

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
20 658,08 USD-2,49%
EthereumETH
1178,42 USD-3,44%
TetherUSDT
1,00 USD-0,13%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,10%
Binance CoinBNB
232,65 USD-2,00%
Binance USDBUSD
1,00 USD-0,03%
XRPXRP
0,34 USD-5,48%
CardanoADA
0,48 USD-3,68%
SolanaSOL
37,40 USD-6,56%
HEXHEX
0,04 USD-12,40%
DogecoinDOGE
0,07 USD-6,87%
DaiDAI
1,00 USD-0,10%
PolkadotDOT
7,54 USD-5,00%
TRONTRX
0,07 USD-3,32%
LEO TokenLEO
5,82 USD-0,76%
Wrapped BitcoinWBTC
20 687,59 USD-2,39%
AvalancheAVAX
19,00 USD-5,72%
Shiba InuSHIB
0,00 USD-6,68%
Lido Staked EtherSTETH
1134,30 USD-3,91%
PolygonMATIC
0,52 USD-8,80%