kampus blockchain

VeChain współpracuje z Bayer China celem poprawy procesu zarządzania próbnymi lekami klinicznymi

bitbay zonda

Bayer China – wiodąca firma na chińskim rynku farmaceutycznym – ujawniła plany dotyczące wspólnego opracowania i rozwoju Platformy do Śledzenia Badań Klinicznych opartej na blockchainie VeChain o nazwie cSecure. Rozwiązanie to, ma za zadanie monitorowanie danych należących do użytkownika oraz tych dotyczących produktów, dzięki czemu zapewnia spójność w procesie testowania leków klinicznych, a przy tym przyczynia się do poprawy jego bezpieczeństwa.

Umowa między VeChain i Bayer China

VeChain wykorzystuje DLT do usprawniania łańcuchach dostaw, dzięki optymalizacji zachodzących procesów i wykorzystaniu blockchaina do śledzenia i określania jakości konkretnych towarów.

Dzięki tej umowie Bayer China i VeChain stali się partnerami, tym samym umożliwiając blockchainowemu projektowi uzyskanie przewagi konkurencyjnej dzięki przyjmowaniu produktów i usług od Bayer China. Dzięki VeChain, firma Bayer China ma szansę usprawnić kwestie dotyczące zarządzania w procesie testowania leków klinicznych, podczas gdy zespół DLT, opracowujący konkretny produkt, zyska podczas pracy nowe doświadczenie i przetestuje w praktyce swoją platformę.

W wywiadzie dla chińskiego magazynu medialnego VBeat, zajmującego się opisem rozwoju służby zdrowia w Azji, Bayer China ujawnił swoją współpracę zawartą z VeChain.

Najważniejszym i jednocześnie najbardziej atrakcyjnym wydarzeniem związanym z całą sytuacją był fakt, że ogromna firma farmaceutyczna była w stanie obdarzyć zaufaniem dopiero co powstały (niespełna 5 lat temu) projekt blockchainowy i powierzyć mu prowadzenie działań w zakresie digitalizacji podstawowych, oferowanych przez nią usług.

Poza tym, ich starania w zakresie cyfryzacji dowodzą zdolności VeChain w tym temacie. VeChain jest uznawany za lidera w dostarczaniu podstawowej infrastruktury wymaganej do rozwiązywania długofalowych problemów obecnych w branży medycznej i farmaceutycznej – te natomiast są niemałe, bo straty z nich wynikające szacuje się na miliardy dolarów rocznie.

Program G4A i cSecure

VeChain odniósł sukces w kreowaniu rozwiązań i stawiania czoła tym wyzwaniom, przed którymi stanął Bayer China, po swoim uczestnictwie w Programie G4A w 2019 roku.

Program wymagał od uczestników przejścia trzyetapowego wywiadu, podczas którego mieli szansę zapoznać się z ideałami przyświecającymi firmie Bayer China oraz nawiązać relację z jej kierownictwem. Później, w finałowej fazie rekrutacji, uczestnicy mieli za zadanie wymyślić i opracować rozwiązanie na tyle praktyczne, aby zgadzało się ze ściśle ustalonymi wymogami oraz było w stanie im sprostać.

Dzięki Programowi G4A, VeChain miało szansę zademonstrować posiadaną zdolność do opracowywania dopasowanych do poziomu światowej klasy rozwiązań poprzez zaproponowanie cSecure. Dzięki właściwościom blockchaina, platforma dostarcza przejrzyste, niemożliwe do podrobienia dane, dla wszystkich transakcji produktowych dokonywanych przez partnerów Bayer China, łącznie z dostawcami. Każdy produkt znajdujący się w cSecure będzie powiązany z kodem QR i oznaczony w blockchainie VeChain Thor w celu łatwej identyfikacji.
Sunny Lu, współzałożyciel VeChain, komentując rygor i jednoczesny profesjonalizm Bayer China, powiedział:

„Doświadczyliśmy rygoru panującego w branży medycznej, przy okazji współpracy z firmą Bayer. Rygor był właściwy dla procesu projektowania właściwego produktu, jak również dla procesu komunikacji z G4A, a także był związany z procesem komunikacji z działami biznesowymi firmy Bayer. Uważam, że Bayer odznacza się profesjonalizmem i doskonałą etyką zawodową, co ma przełożenie na kwestie związane z medycyną i opieką zdrowotną.”

Umowa z cypryjskim I-Dante

VeChain stworzył również platformę służącą zarządzaniu danymi, gdzie pacjenci mogą w sposób pewny i bezpieczny dzielić się swoimi danymi ze szpitalem I-Dante znajdującym się na Cyprze. Platforma ta wykorzystuje ToolChain, czyli usługę VeChain’s Blockchain-as-a-Service (BaaS) dostarczaną przez VeChain.

Tagi
Bayer China Blockchain VeChain

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
20 342,92 USD6,37%
EthereumETH
1163,53 USD10,74%
TetherUSDT
1,00 USD-0,09%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,11%
Binance CoinBNB
235,35 USD8,85%
Binance USDBUSD
1,00 USD-0,15%
CardanoADA
0,47 USD4,53%
XRPXRP
0,33 USD3,27%
SolanaSOL
36,00 USD10,03%
HEXHEX
0,04 USD10,61%
DogecoinDOGE
0,07 USD5,07%
DaiDAI
1,00 USD0,02%
TRONTRX
0,07 USD4,36%
PolkadotDOT
7,05 USD4,82%
LEO TokenLEO
5,76 USD-2,00%
Wrapped BitcoinWBTC
20 331,00 USD6,32%
Shiba InuSHIB
0,00 USD7,21%
AvalancheAVAX
18,04 USD7,97%
Lido Staked EtherSTETH
1127,32 USD10,94%
PolygonMATIC
0,53 USD15,78%