Haker wykradł bazę danych największego dostawcy usług hostingowych w Dark Webie

Wiadomości

Jak

bitbay zonda

Jak podało ZdNet, haker, który twierdzi, że ma powiązania z grupą Anonymous, wykradł wrażliwe dane ze stron znajdujących się na darkwebowym hostingu Daniel’s Hosting.

Haker zlikwidował 7600 stron internetowych

W dniu 31 maja w sieci pojawiły się informacje o hakerze, który wykradł oraz opublikował dane z Daniel’s Hosting, największego darmowego dostawcy usług hostingowych w sieci darknet.

Haker działający pod pseudonimem „KingNull” – twierdzi, że należy do kolektywu Anonymus. Rzekomo podczas włamania do DH w dniu 10 marca, uzyskał informacje, które pozwoliły zlikwidować 7600 stron internetowych opublikowanych w darkwebie.

Fakt ten zmusił dostawcę usług hostingowych do zakończenia świadczenia usług i skłonił użytkowników do przeniesienia swoich witryn na nowe serwery.

Wyciek danych może pomóc w namierzeniu tożsamości osób zarządzających nielegalnymi stronami w DarkNecie

Według ZdNet, wykradzione dane obejmują 3 671 adresów e-mail, 7 205 haseł i 8 850 kluczy prywatnych domen podpiętych do darknetowych stron internetowych

Under the Beach, firma zajmująca się zagrożeniami sieciowymi, potwierdziła ustalenia ZDNet i skomentowała atak w następujący sposób:

„Te informacje mogłyby znacznie pomóc organom ścigania w namierzeniu osób prowadzących lub biorących udział w nielegalnych działaniach w darknecie”

Firma hostingowa ostrzegła swoich użytkowników, aby natychmiast zmienili hasła, ponieważ mogą być one wykorzystane do przejęcia ich kont u innych dostawców.

Daniel Hosting był podobno głównym miejscem, na którym utrzymywane były nielegalne strony internetowe związane z cyberprzestępczością. Według firmy, wielu klientów prowadziło strony o charakterze politycznym i mogą oni ujawnić swoją tożsamość organom ścigania.

W raporcie ZdNet zaznaczono, że haker nie wykradł adresów IP, powiązanych z użytkownikami. Na ten moment, Daniel Winzen, szef Daniel Hosting, nie ustalił daty ponownego uruchomienia usługi.

Rzekome powiązania hakera z grupą Anonymus

Informacja, że haker jest rzekomo powiązany z grupą Anonymous, nie byłaby zaskoczeniem. Kolektyw rozpoczął w 2013 roku „Operację Darknet” skierowaną przeciwko Freedom Hosting, który był w tym czasie największym hostingiem w sieci TOR. Operacja miała zapobiec rozpowszechnianiu pornografii dziecięcej.

Ostatnie dane opublikowane przez Crystal Blockchain Analytics pokazały, że łączna wartość Bitcoina, przesyłanego w Darknecie, wzrosła o 65% w pierwszym kwartale 2020 roku. Zwróciło to uwagę władz na nielegalne transakcje w sieci TOR.

Tagi
atak hakerski bitcoin darkweb daniel hosting dark web Darknet

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.