za
VanEck i CoinShares wątpią w zatwierdzenie ETH ETF-ów prze SEC.

VanEck i CoinShares wątpią w zatwierdzenie ETH ETF-ów przez SEC w maju

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

VanEck i CoinShare – czyli firmy, które uzyskały od SEC zgodę na bitcoinowe ETF-y – wątpią, czy regulator zatwierdzi propozycje bliźniaczych funduszy opartych o ethereum. Prezes Jan van Eck powiedział w wywiadzie dla CNBC, że według niego wnioski o zatwierdzenie funduszy ETH ETF zostaną w maju odrzucone przez SEC. Czy SEC faktycznie będzie znów grał na zwłokę?

SEC odrzuci w maju wnioski o ETH ETF-y. Tak twierdzi VanEck

Choć dziś fundusze spot ETF oparte o kryptowalutę Satoshiego Nakamoto są na szczycie popularności, tak praktycznie cały trzeci i czwarty kwartał 2023 roku upłynął pod znakiem nieustannego odraczania zatwierdzenia złożonych do SEC wniosków. Gary Gensler próbował wielu różnych metod. Ostatecznie oczekiwania na zatwierdzenie BTC ETF-ów na początku stycznia 2024 było na takim poziomie, że SEC doznał włamania na własne konto na portalu X.

VanEck.

Warto przypomnieć, że SEC kilkukrotnie odrzucał wnioski o zatwierdzenie BTC ETF-ów. Firmy VanEck i CoinShares twierdzą (ustami swoich prezesów), że SEC odrzuci wnioski o fundusze spot ETF oparte o kryptowalutę Vitalika Buterina. Prezes VanEck w wywiadzie dla CNBC powiedział, że:

Sposób, w jaki przebiega proces prawny, polega na tym, że regulator daje Ci uwagi na temat Twojego wniosku. To trwało tygodniami przed ETF-ami bitcoinowymi.

Nie doczekamy się zatwierdzenia ETH EFT-ów w tym roku?

O wiele bardziej negatywnie do zgody SEC podchodzi Jean-Marie Mognetti, czyli prezes Coin Shares. Twierdzi on w CNBC, że nie mas szans na uzyskanie zielonego światła dla funduszy od SEC w maju. Mognetti idzie w swoich przypuszczeniach kilka kroków dalej i w ogóle nie spodziewa się zatwierdzeń wniosków w tym roku. Biorąc pod uwagę długość całego procesu z BTC ETF-ami, wcale nie można wykluczyć takiej możliwości.

Analityk ETF Bloomberg, Eric Balchanus, obniżył w ubiegłym miesiącu swoją ocenę szans na zatwierdzenie ethereowych ETF-ów do maja z 70% do 30%. Dość znaczącym wyznacznikiem tego, że szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosków przez SEC spadają, jest także niedawna wypowiedź Gary’ego Genslera dla Bloomberga, w której nie odpowiedział na pytanie, czy Ethereum jest papierem wartościowym.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 791,20 USD3,92%
Ethereum logo
EthereumETH
3151,08 USD2,58%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,67 USD0,68%
Solana logo
SolanaSOL
180,25 USD6,19%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,10%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3148,78 USD2,56%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,95%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,51 USD2,96%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,75%