za

Uważaj na kradzieże! – Newsy z rynku KRYPTO odc. 26

2020-09-29
Wiadomości
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Prezentujemy Wam nowy odcinek kryptowalutowego podsumowania tygodnia z giełdą Coinquista, a w nim:

na wykresie Bitcoina, na interwale jednodniowym można zauważyć formację objęcia hossy, która to lokalnie symbolizuje odwrócenie się trendu. Wzrosty z drugiej części zeszłego tygodnia mogą jednak zakończyć się utknięciem kursu na pułapie 11000, który przez pryzmat historii wydaje się nie być obojętny dla Bitcoina. Problemu może przysporzyć fakt uformowana w charakterze lokalnym linia trendu spadkowego znajdująca się nieco powyżej 11000 $.

Jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych, giełda KuCoin została zhakowana.  Hakerzy ukradli około 150 milionów dolarów w tokenach co zostało oficjalnie  potwierdzone na blogu platformy. Firma jednak zarzeka się, jeśli fundusze użytkownika zostaną dotknięte tym incydentem będzie on całkowicie pokryty przez KuCoin oraz fundusz ubezpieczeniowy. Na szczęście jednak skradzione fundusze zawierają tylko niewielką część całkowitych aktywów, a zespół szacuje że w ciągu tygodnia giełda powróci do swojej pełnej funkcjonalności. Potknięcie giełdy próbują wykorzystać konkurenci na swoich profilach  mediów społecznościowych wytykając  problemy giełdy.

Giełda Binance wchodzi z nową ofertą projektu z sektora zdecentralizowanych finansów, tym razem mowa o projekcie Flamingo z blockchaina NEO. Użytkownicy giełdy kryptowalut Binance będą mogli zarabiać tokeny nowego projektu DeFi za pomocą stakingu BNB i BUSD. Od zeszłego tygodnia użytkownicy mogą też umieszczać swoje tokeny Binance Coin (BNB) i Binance USD (BUSD) w dwóch pulach płynności farmingu tokenów FLM.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poczyniła nowy krok w kierunku usprawnienia rozliczeń aktywów cyfrowych w formie papierów wartościowych. SEC nie będzie tym samym karać żadnego brokera obsługującego alternatywny system obrotu (ATS), który handluje cyfrowymi papierami wartościowymi – jeśli zastosuje się do nowych wytycznych, które spowodują zwiększenie bezpieczeństwa w kwestii  odpowiedniego rodzaju egzekucji zleceń w celu ochrony środków. Wstępnie wspomniany dokument jest jedynie opinią a nie orzeczeniem prawnym, jednak mimo to istotnie widoczne jest, że nadzór regulacyjny coraz bardziej zaczyna dotykać sektor wirtualnych walut.

Unia Europejska chce wdrożyć technologię blockchain, aby usprawnić wymianę danych w sektorze finansowym. Całą sprawą ma zająć się The Trust Project. W ciągu najbliższych czterech lat organy regulacyjne będą dążyć do stworzenia przepisów, które pozwolą na wykorzystanie kryptowalut i blockchaina do międzynarodowych przekazów pieniężnych. Nowe przepisy wejdą w życie prawdopodobnie zaraz po zakończeniu prac nad regulacjami AML/KYC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności