Największe uniwersytety oferują kursy z kryptowalut i blockchaina

2019-01-05 Bitcoin Blockchain

Z sondażu przeprowadzonego przez Coinbase, dotyczącego edukacji z zakresu zdecentralizowanych technologii, wynika, że 40% czołowych uniwersytetów, oferuje przynajmniej jeden kurs […]

Z sondażu przeprowadzonego przez Coinbase, dotyczącego edukacji z zakresu zdecentralizowanych technologii, wynika, że 40% czołowych uniwersytetów, oferuje przynajmniej jeden kurs dotyczący blockchaina lub kryptowalut. 25% ankietowanych studentów zadeklarowało swoje zainteresowanie podjęciem zajęć z tej tematyki.

Uniwersytet Cornella

Uniwersytet Cornella był zawsze oddany nowym technologiom. Z czasem stał się jednym z najbardziej wpływowych uniwersytetów badawczych na świecie i liderem w obszarze biznesu i informatyki. Projekt o nazwie Cornell Blockchain skupia się na edukacji, certyfikacji i zastosowaniach technologii blockchain dla studentów i klientów biznesowych.

Duke University

Uniwersytet Duke posiada jeden z największych budżetów na badania w różnych dziedzinach i jest jednym z najbardziej produktywnych wydziałów na świecie.

Duke’s Blockchain Lab to studenckie centrum badawcze wyspecjalizowane w kształceniu studentów i wykładowców w zakresie najnowszych innowacji w technologii blockchain. Oferuje wykłady, grupy zainteresowań i warsztaty, które koncentrują się na technologii kryptowalut i innych zastosowań łańcucha bloków.

MIT – Massachusetts Institute of Technology

MIT, prywatna uczelnia badawcza z siedzibą w Cambridge w stanie Massachusetts, od dawna wymieniana jest wśród najlepszych uniwersytetów na świecie. Odkąd został założony w 1861 roku, jako jeden z pierwszych nowoczesnych uniwersytetów badawczych w USA, MIT uzyskał znaczącą zasługę w rozwój technologii. Jest min. prekursorem w obszarze sztucznej inteligencji, programowania open source i wielu innych najważniejszych obszarach ery cyfrowej.

MIT Media Lab’s Digital Currency Initiative ma na celu pomoc w rozwoju technologii blockchain, poprzez projekty badawcze, wsparcie dla startupów blockchainowych oraz pokazywanie potencjału związanego z koncepcją rozproszonego rejestru.

NYU – New York University

NYU jest jednym z najbardziej znanych prywatnych uniwersytetów badawczych na świecie. W ostatnim czasie, władze uczelni podjęły decyzję o dodaniu technologii blockchain do programu FinTech MBA. Ta specjalizacja koncentruje się na badaniu wpływu technologii na finanse, analitykę oraz sztuczną inteligencję. Pierwszy otwarty kurs to „Prawo i biznes w obszarze Bitcoina i innych kryptowalut”.

Uniwersytet Princeton

Jeden z najstarszych uniwersytetów w USA, Uniwersytet Princeton, oferuje kurs o nazwie „Technologia Bitcoina i kryptowalut.” Kurs prowadzony jest online i został udostępniony za pośrednictwem platformy Coursera.

Prowadzony przez profesora Arvinda Narayana, kurs przedstawia podstawowe mechanizmy techniczne, związane z działaniem blockchaina i kryptowaluty. Skupia się na kwestiach takich jak bezpieczeństwo i możliwe zastosowania.

Uniwersytet RMIT

Jeden z najstarszych uniwersytetów w Australii, Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT) jest także pierwszym na kontynencie, który oferuje kurs z zakresu technologii blockchain. 8-tygodniowy, internetowy kurs został opracowany we współpracy z Accenture, firmą z branży blockchain oraz Stone and Chalk, czołową organizacją non-profit z sektora Fintech.

Kurs zaplanowany jest w ten sposób, aby pokazać studentów i przedsiębiorstwom, w jaki sposób stosować technologię blockchain, aby przyniosło to korzyść dla ich firm.

Uniwersytet Stanford

Uniwersytet Stanford, kolejny czołowy uniwersytet ze Stanów Zjednoczonych, opracował specjalny kurs, który koncentruje się na blockchainie. Kurs o nazwie Bitcoin Engineering uczy, w jaki sposób tworzyć aplikacje za pomocą Bitcoina. Obejmuje kompleksowe wprowadzenie do sieci Bitcoin, a także uczy jak pracować w tym obszarze.

Uniwersytet Kalifornijski

Blockchain w Berkeley jest organizacją studencką, która opracowała otwarty kurs licencjacki z otwartym dostępem do kodu źródłowego. Studenci, absolwenci i członkowie społeczności spotykają się w celu edukacji, prowadzenia badań i wzajemnego doradztwa z zakresu kryptowalut i zastosowań blockchaina.

Uczniowie organizują również warsztaty, wykłady oraz przewodniki dla programistów, rozmowy z gospodarzami, seminaria i spotkania entuzjastów kryptowalut, aby wciąż rozwijać społeczność.

Uniwersytet w Nikozji

Największy uniwersytet na Cyprze, Uniwersytet w Nikozji, jako pierwszy oferuje tytuł magistra z kryptowalut. Dla zainteresowanych, jest możliwość studiowania online. W ubiegłym roku UNIC zasłynął jako pierwszy uniwersytet, który zaakceptował Bitcoina jako formę płatności za czesne.

W odróżnieniu od innych uczelni, które oferują tylko kursy lub certyfikaty, UNIC ma pełny, 3-semestralny program studiów magisterskich. Program wprowadza studentów w aktualną technologię, jej potencjał i sposób, w jaki mogą zintegrować ją z własnym życiem i pracą.

Pierwsza część kursu – „Wprowadzenie do walut cyfrowych” – jest dostępna bezpłatnie, jako otwarty kurs dla każdego, kto chce poznać podstawowy kryptowalut. Jest prowadzony przez wybitnych ekspertów, znanych większości w branży – Andreasa Antonopoulosa i Antonisa Polemitisa. Składa się z 12 sesji online.

Universidad Europea Madrid

Universidad Europea Madrid stworzył unikalny kurs kryptowalut i technologii blockchain, który jest dostępny bezpłatnie. Kurs pod nazwą „Studia podyplomowe z Bitcoina i Blockchaina”, uczy studentów, jak korzystać z kryptowalut i tworzyć zdecentralizowane aplikacje.

Przed rozpoczęciem kursu zaleca się opanowanie podstawowej znajomości języków programowania Python i Unix. W czasie kursu można zdobyć wiedzę z różnych obszarów blockchainia, takich jak kryptowaluty, inteligentne kontrakty, protokół konsensusu i technologia rozproszonej księgi.

Podsumowanie

Każdy, kto wiąże swoją przyszłość z technologią blockchain i chciałby pogłębiać swoją wiedzę w środowisku akademickim, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Co ważne, część dostępnych kursów prowadzonych jest online, a niektóre z nich są dostępne za darmo.

Działania największych uniwersytetów pokazują, że blockchain i kryptowaluty to zagadnienia, które zyskują na popularności. Statystyki pokazują, że liczba ofert pracy w tym obszarze wciąż rośnie, więc dla tych, którzy szukają swojej drogi lub chcą zmienić kierunek swojej kariery, może być to warte rozważenia.

Tagi
bitcoin studia blockchain edukacja blockchain kurs blockchain studia blockchain uniwersytety kryptowaluty edukacja kryptowaluty studia kryptowaluty uniwersytety

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.