United Wholesale Mortgage

United Wholesale Mortgage przestaje przyjmować kryptowaluty

Bitcoin

Po zaledwie dwóch miesiącach United Wholesale Mortgage (UWM) zdecydowało się wstrzymać przyjmowanie kryptowalut od swoich klientów. Powód? Brak jasnych regulacji, ale też niskie zainteresowanie kryptowalutową usługą.

United Wholesale Mortgage nie chce kryptowalut

United Wholesale Mortgage to dziś wiodący sprzedawca kredytów hipotecznych w USA. W sierpniu firma ogłosiła, że jej klienci mogą spłacać kredyty hipoteczne w bitcoinie. Tym samym stała się pierwszym dużym amerykańskim pożyczkodawcą hipotecznym, który otworzył się na aktywa cyfrowe jako metodę płatności. Przyjmował nie tylko BTC, ale też ether i dogecoina.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy pierwszym kredytodawcą hipotecznym, który z powodzeniem pilotuje tę technologię – powiedział wtedy Mat Ishbia, prezes i dyrektor generalny UWM.

Tyle że CNBC podało właśnie, że UWM zawiesiło teraz swoją innowacyjną usługę. I to po zaledwie dwóch miesiącach. Powód? Ishbia ujawnił w czasie rozmowy z portalem, że w tym okresie zainteresowanie klienteli było bardzo niskie. We wrześniu była tylko jedna spłata kredytu hipotecznego za pomocą kryptowaluty. Potem pięć kolejnych miało miejsce w październiku.

– Pod koniec nie było wystarczającego popytu [na usługę] – powiedział Ishbia.

United Wholesale Mortgage

Nie chodzi tylko o brak zainteresowania, ale też nikłe ramy regulacyjne dotyczących kryptowalut.

Ze względu na obecną kombinację kosztów przyrostowych i niepewności regulacyjnej w przestrzeni kryptowalut doszliśmy do wniosku, że w tej chwili nie wykroczymy poza swojego pilota – stwierdził Ishbia.

Dodał jednak, że jego firma będzie śledzić rozwój rynku aktywów cyfrowych. Jeśli kryptowaluty „staną się bardziej powszechne”, UWM może ponownie zapewnić tak innowacyjną metodę spłaty kredytów.

Czy regulacje są konieczne?

Mamy więc nowy głos w debacie o regulacji kryptowalut. Podczas gdy wielu ekspertów wzywało już amerykańskie organy nadzoru finansowego do wdrożenia przepisów dotyczących branży aktywów cyfrowych, niektórzy są jednak nadal zdania, że sytuacja powinna pozostać taka, jaka jest.

Taka jest na przykład opinia Elona Muska. Dyrektor generalny Tesli doradził rządowi amerykańskiemu, aby nie regulował kryptowalut, bowiem przepisy mogą tylko zaszkodzić temu rynkowi, a nie go wzmocnić.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin btc kredyty United Wholesale Mortgage
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.