za

Uniswap Labs zatrudnia byłą dyrektor prawną Coinbase. Sądowa batalia z SEC coraz bliżej?

2024-06-11
Kryptowaluty
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Uniswap Labs wzmacnia swoje szeregi. Firma zatrudniła byłą dyrektor prawną Coinbase. Katherine Minarik obejmie stanowisko głównej radczyni prawnej. Kryptowalutowa społeczność doskonale wie, co te roszady oznaczają. Batalia sądowa z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd zbliża się wielkimi krokami.

Uniswap Labs zaczyna współpracę z Katherine Minarik

Nowa radczyni prawna objęła swoje nowe stanowisko w Uniswap Labs w poniedziałek, o czym poinformowała wpisem na platformie X. Co ciekawe, jej zatrudnienie nastąpiło zaledwie dwa miesiące po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zasygnalizowała możliwość podjęcia działań prawnych przeciwko Uniswap. Amerykański regulator wysłał firmie tzw. Wells Notice, czyli dokument poprzedzający pozew sądowy. SEC chce, aby Uniswap podpowiedziało za rzekome naruszenie federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Uniswap Labs zatrudnia byłego dyrektora prawnego Coinbase.

Minarik, czyli nowa radczyni prawna Uniswap Labs dołącza do firmy po czteroletnim okresie pracy w Coinbase, gdzie pełniła fukcję wiceprezesa ds. prawnych oraz zastępcy głównego radcy prawnego. Minarik dodała we wpisie na X, że:

Nie da się spędzić czasu w świecie kryptowalut i nie być zainspirowanym potencjałem DeFi do zmiany świata. Jestem zaszczycona, że mogę objąć tę nową rolę w Uniswap Labs, kontynuując walkę o ekonomiczne włączenie i przyszłość finansów dla nas wszystkich.


Roszady obejmą dotychczasowego radcę prawnego Marvina Ammoriego. Ogłosił on, że planuje przejść na półetatową rolę w startupie.

Uniswap Labs szykuje się na sądową batalię z SEC?

Nie da się ukryć, że Minarik czeka sporo pracy i wyzwań w nadchodzących miesiącach. W kwietniu SEC wydał zawiadomienie sygnalizujące możliwości podjęcia działań egzekucyjnych przeciwko startupowi. Choć od tzw. Well Notice do pełnoprawnego procesu sądowego jest spora droga, tak wiadomo, że SEC zamierza przyglądać się branży kryptowalut z jeszcze większą intensywnością. Chodzi oczywiście o pozwy SEC, które dosięgły już takich firm jak Coinbase, czy Ripple Labs. Wygląda więc na to, że Uniswap Labs pełną parą szykuje się na długofalową batalię sądową z SEC. 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 201,13 USD-0,56%
Ethereum logo
EthereumETH
3550,74 USD-0,30%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
598,08 USD-0,10%
Solana logo
SolanaSOL
134,48 USD-4,74%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3550,64 USD-0,33%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,75%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-3,08%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,04 USD-2,07%