za
UE PoW

Urzędnicy UE chcieli zakazać handlu bitcoinami. Chodziło o mining

2022-04-22
BitcoinMining
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Urzędnicy Unii Europejskiej (UE) dyskutowali o zakazie handlu bitcoinami podczas debaty na temat propozycji zakazu kopania BTC przy pomocy Proof of Work.

Urzędnicy UE chcieli zakazać bitcoina?

Według raportu opublikowanego przez niemiecką organizację Netzpolitik, urzędnicy z UE chcieli wprowadzić całkowity zakaz handlu bitcoinami. Ich zdaniem miałoby to ograniczyć ogólne zużycie energii w procesie miningu.

Powyższego dowiadujemy się z protokołu ze spotkania UE ze szwedzkim nadzorcą finansowym i agencją ochrony środowiska. W czasie rozmów urzędnicy sugerowali, że regulatorzy naciskają na społeczność bitcoina, aby ta przestawiła się na algorytm Proof of Stake (PoS) zamiast obecnego energochłonnego mechanizmu Proof of Work (PoW).

Ethereum zaczęło przenosić się [do PoS] ze względu na swoją społeczność… jeśli Ethereum jest w stanie się zmienić, możemy legalnie poprosić o to samo [społeczność] BTC. (…) Nie widzimy potrzeby „ochrony” społeczności bitcoina

– powiedział jeden z urzędników.

Inny mówca zasugerował, że UE mogłaby wprowadzić całkowity zakaz handlu wszelkimi aktywami kryptowalutowymi, które wykorzystują algorytm PoW.

Omawiając potencjalny wpływ całkowitego zakazu bitcoina na inwestorów, urzędnicy byli w dużej mierze obojętni, twierdząc, że wszyscy zwolennicy BTC są w pełni świadomi ryzyka spadków kursu.

– Uczestnicy [rynku] BTC są w pełni świadomi zmienności ryzyka walutowego/inwestycyjnego. [My] nie potrzebujemy dodatkowych środków ochronnych – stwierdzono ponoć w czasie rozmów.

Pokazuje to wręcz przerażający brak empatii polityków wobec inwestorów.

UE PoW

Bitcoin będzie kopany za pomocą PoS?

Ten raport pojawia się, gdy zużycie energii przez sieć bitcoina nadal przyciąga uwagę organizacji środowiskowych i organów regulacyjnych. Według University of Cambridge’s Bitcoin Electricity Consumption Index, kopanie bitcoina zużywa około 139 terawatogodzin (Twh) energii elektrycznej każdego roku. Dla porównania, według Statista, cała Wielka Brytania zużyła tylko 265 Twh w 2021 roku.

Pod koniec marca współzałożyciel Ripple, Chris Larsen, połączył siły z Greenpeace, aby wymusić na społeczności bitcoina zmianę mechanizmu konsensusu na PoS, podobnie jak zamierza to zrobić Ethereum jeszcze w tym roku.

Komisja Spraw Gospodarczych i Monetarnych UE niedawno zagłosowała jednak przeciwko przepisom wzywającym do zakazu PoW.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 223,03 USD-0,60%
Ethereum logo
EthereumETH
3552,32 USD-0,51%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,08%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
597,72 USD-0,31%
Solana logo
SolanaSOL
134,08 USD-4,86%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3552,27 USD-0,54%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,39%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-2,67%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,11 USD-0,86%