Bitcoin

UBS porównuje Bitcoina do Myspace i wróży upadek

Gigant finansowy UBS Wealth Management jest kolejną organizacją, która ostrzega inwestorów przed ryzykiem związanym z branżą kryptowalut. Podmiot ten wydał […]

Data publikacji: 16 stycznia 2021

bitbay

Gigant finansowy UBS Wealth Management jest kolejną organizacją, która ostrzega inwestorów przed ryzykiem związanym z branżą kryptowalut. Podmiot ten wydał wytyczne, które wskazują, że cena każdej cyfrowej waluty może spaść do zera w dowolnym momencie. Wg firmy inwestorzy muszą być przygotowani na utratę wszystkich pieniędzy.

UBS Wealth podkreśla ryzyko kryptowalut

Szwajcarski gigant wydał ostrzeżenie przez portal Bloomberg. Wg firmy, pomimo ostatnich rajdów, podczas których większość kryptowalut gwałtownie wzrosła w stosunkowo krótkim czasie, inwestorzy powinni być przygotowani na to, że „nadal mogą stracić wszystkie swoje pieniądze”.

UBS Global Wealth Management zaznaczył, że branża jest nadal w dużej mierze nieuregulowana. Co więcej stoi ona w obliczu konkurencji ze strony banków centralnych i ich CBDC.

Naszym zdaniem niewiele jest w stanie powstrzymać cenę kryptowalut przed zejściem do zera, gdy uruchomiona zostanie lepiej zaprojektowana wersja lub gdy zmiany regulacyjne stłumią sentyment. Netscape i MySpace są przykładami aplikacji sieciowych, które cieszyły się dużą popularnością, ale w końcu zniknęły.

– napisał dyrektor inwestycyjny ds. globalnych rynków wschodzących, Michael Bollinger.

Podmiot ten zakwestionował również fakt, że kryptowaluty są rzeczywiście wykorzystywane do płatności. Firma argumentuje to tym, że większość ludzi nadal preferuje posługiwanie się walutami fiat.

W krótkim terminie cena może jeszcze wzrosnąć

Chociaż UBS przyznał, że w perspektywie krótkoterminowej cena może jeszcze wzrosnąć, raport zaleca, aby inwestorzy „ograniczyli wielkość swoich inwestycji do kwoty, którą faktycznie mogą pozwolić sobie stracić”.

Jak większość firm, UBS Wealth jest sceptycznie nastawiony do realnej użyteczności wirtualnych tokenów. Inni inwestorzy przedstawiają jednak ambitne prognozy Bitcoina, twierdząc, że ceny będą nadal rosły, ponieważ coraz więcej inwestorów instytucjonalnych sprzedaje złoto na rzecz cyfrowej waluty. W ten sposób chcą zdywersyfikować swoje portfele. Scott Minerd z Guggenheim Investments powiedział, że Bitcoin może być wart około 400 000 dolarów, natomiast strategowie JPMorgan Chase & Co. w dłuższej perspektywie widzą szansę na 146 000 USD.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion