za
Nowa gra gaming web3 od twórców PUBG.

Twórcy PUBG wchodzą w gaming Web3

Południowokoreańskie studio Krafton znane jest głównie ze swojego multiplayerowego hitu PUBG. Zamierza ono skręcić w stronę gamingu Web3 i metaverse, czego dowodem jest zapowiedź ich najnowszej produkcji.

Overdare będzie grą w stylu Roblox, gdzie gracze sami będą kreowali swoje doświadczenie w otwartym świecie metaverse. Gra ma być oparta o blockchain Settlus. W produkcji pojawi się mnóstwo NFT, dzięki którym gracze będą mogli customizować swoich awatarów.

Południowokoreańskie studio od PUBG stawia na metaverse i NFT

Jeszcze chwilę temu Web3, metaverse oraz tokeny NFT wydawały się czym, co odstrasza wielkich, gamingowych producentów. Krafton wyłamał się z tego gamingowego tabu i stawia na innowacje. Co ciekawe, twórcy PUBG nie boją się eksperymentować i w swojej najnowszej produkcji wprowadzają tokeny NFT. Cała gra Overdare ma być reprezentatywnym tytułem gamingu Web3.

Będzie to coś na kształt Robloxa w metaverse, w którym sporą rolę odegrają tokeny NFT. Dla wielu graczy brzmi to niczym gotowy przepis na porażkę, jednakże Krafton nie jest pierwszym, lepszym producentem gier AA. Podczas szczytu popularności PUBG, w piku potrafiło grać 3,2 mln graczy jednocześnie. Overdare ma zadebiutować gdzieś pomiędzy styczniem a lutym 2024 (według zapowiedzi studia).

Warto dodać, że Krafton stworzył własną sieć blockchain Stellus, specjalnie dla ich najnowszej gry. Overdare tworzone jest na silniku Unreal Engine 5.

PUBG w metaverse.

Czy inne marki pójdą za śladami Krafton?

Gaming Web3 nie jest szczególnie popularny wśród społeczności graczy. Wynika to przede wszystkim z tego, że tokeny NFT kojarzą im się z agresywną i nachalną monetyzacją, tak powszechną dziś na „tradycyjnym” rynku gier. Warto dodać, że ruch studia Krafton może być przełomowy, ponieważ twórcy PUBG zdobyli zaufanie graczy na całym świecie.

Czy przełoży się to na sukces nadchodzącego projektu? Trudno powiedzieć, ale Krafton ewidentnie stara się przetrzeć całkowicie nowy szlak. Takie działanie jest bardzo odważne, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, w jaki sposób gracze podchodzą do gamingu Web3. Niemniej jednak, jeżeli Overdare okaże się sukcesem, to studio Krafton może wypłynąć na wody, na których spotka się z takimi gigantami jak np. Epic Games.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.