za
ari10

Nowe poziomy stakingu Ari10 dla biznesu i instytucji!

Ari10 zreformowało swój system stakingu. Teraz promuje tę zmianę kampanią „The Rise of the Bulls”. W tym tekście przedstawimy, na czym polegają zmiany, jakie wprowadzono.

Ari10 zmienia swój system stakingu

W czerwcu tego roku, odpowiadając na inicjatywę Governance, społeczność Ari10 zdecydowała się na zakończenie poprzedniego systemu stakingu. W efekcie 1 lipca wszystkie tokeny, wraz z ich zgromadzonymi nagrodami, zostały uwolnione. Teraz jednak firma przedstawia nową wersję stakingu ARI10. W nowym systemie wprowadzono trzy główne kategorie stakingu: Indywidualny, Biznesowy i Instytucjonalny. Każda z nich natomiast podzielona jest na konkretne poziomy (tiery), różniące się między sobą wymaganiami i korzyściami.

Warto dodać, że przydział do grupy stakingowej odbywa się w zależności od tego, czy ktoś jest twórcą projektu, czy podmiotem instytucjonalnym. To pierwsza istotna zmiana w systemie Ari10.

Stakingi indywidualne

AMBER (tier): Kiedy elastyczność jest priorytetem!

Wymagania:

Brak obowiązującego okresu blokady (tzw. Lock). Jeżeli chcesz wyciągnąć tokeny ze stakingu, czeka Cię 5-dniowy okres unbonding lub 2-procentowa opłata za natychmiastowe uwolnienie tokenów.

Korzyścią jest zysk w wysokości 1% APR. Każdy token daje 1 głos w Governance.

SAPPHIRE: Pierwsze zobowiązanie i korzyści

Wymagania:

Blokada tokenów na 90 dni.

Przedterminowe zerwanie blokady i wyciągnięcie ARI10 pociąga za sobą opłaty w wysokości od 10% do 5%.  Po okresie blokady: 2-procentowa opłata za natychmiastowe uwolnienie tokenów lub 5-dniowy okres unbondingu.

Korzyści:

 • Zysk w wysokości 2% APR.
 • Każdy token daje 2 głosy w Governance.
 • Priorytetowe wsparcie na Telegramie dla posiadaczy ponad 100 000 tokenów ARI10.
 • Zniżki na transakcje w Ari10 Exchange, w zakresie od 5% do 50%.
 • Zniżki na opłaty za transakcje w Ari10 Gateway, od 5% do 100%.

Należy wziąć pod uwagę, że gdy ktoś zdecyduje się stake’ować swoje tokeny ARI10 na poziomie Sapphire, zobowiązuje się do ich zablokowania na okres 90 dni. W zamian otrzyma 2% APR oraz inne wymienione wyżej korzyści. Jeśli zdecyduje się zwolnić swoje tokeny przed upływem 90-dniowego okresu blokady, będzie obowiązywała go dodatkowa opłata. Opłata ta wynosi od 10% do 5%, a jej wysokość maleje, im bliżej jesteś końca 90-dniowego okresu.

Natomiast po zakończeniu 90-dniowego okresu blokady właściciel tokenów na dwie opcje dotyczące zwolnienia swoich ARI10: może je natychmiast zwolnić, ponosząc 2-procentową opłatę, lub może poczekać dodatkowe 5 dni – okres ten nazywany „czasem unbonding” – i wycofać swoje tokeny bez żadnych dodatkowych opłat.

Po 90 dniach stake’ujący może oczywiście kontynuować stake’owanie swoich tokenów na tym samym poziomie lub sprawdzić inne dostępne poziomy w Token Panel ARI10. Mechanizm działania innych poziomów stakingu jest podobny, różnią się wyłącznie wymaganiami i korzyściami.

Uwaga: W trakcie okresu blokady nagrody za staking można wyciągnąć bez żadnych ograniczeń na wszystkich poziomach stakingu.

DIAMOND: Wybór Premium

Wymagania:

Okres blokady: 180 dni. Przedwczesne anulowanie skutkuje opłatą od 10% do 5%.

Po upływie czasu blokady: 2% opłata za natychmiastowe zwolnienie tokenów lub 5-dniowy okres unbondingu.
Korzyści:

 • 4% APR.
 • Każdy token reprezentuje siłę 3 głosów w Governance.
 • Priorytetowe wsparcie na Telegramie dla sald przekraczających 100 000 tokenów ARI10.
 • Możesz stać się wielorybem, stakując więcej niż 777 777 tokenów i uzyskać dostęp do ekskluzywnych kanałów i insightów od Ari10.
 • Szeroki zakres zniżek na Ari10 Exchange i Ari10 Gateway (nawet do 100%).
 • Airdropy ze skarbca Ari10.
 • Cashback ze sprzedaży USDT na Ari10 Exchange oraz stacjonarnych kantorach Cryptoterminal (dostępne wkrótce).

GENESIS: Najwyższy poziom zaangażowania

Wymagania:

Całkowita blokada na okres 360 dni.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakończenie stakingu przed upływem 360 dni, naliczona zostanie opłata w wysokości od 10% do 5%. Po zakończeniu blokady opłata spada do 2% za natychmiastowe uwolnienie tokenów. Alternatywą jest 5 dni czekania bez dodatkowych kosztów.

Korzyści:

 • Atrakcyjny zwrot w wysokości 7% APR!
 • Każdy token uprawnia do 4 głosów w Governance.
 • Ekskluzywny dostęp do kanału na Telegramie przeznaczonego dla największych inwestorów (tzw. wieloryby)
 • Specjalne zniżki (nawet do 100%), airdropy z mnożnikiem x2 każdy oraz zwrot części środków tzw. cashback za sprzedaż USDT na Ari10 Exchange i w stacjonarnych punktach wymiany krypto w całej Polsce (Cryptoterminal).

Staking dla biznesów

DIAMOND: Pierwszy staking dla biznesu!

Wymagania i korzyści:

Blokada tokenów ARI10 na 180 dni z 2% APR. Pierwszy biznesowy poziom jest praktycznie taki sam jeśli chodzi o wymagania (lock i anulowanie) oraz korzyści jak z poziomu DIAMOND ze stakingu indywidualnego. Różnicę robi wyjątkowy zestaw zniżek na transakcje i opłaty na Ari10 Gateway, a także inne korzyści związane z B2B, których nie ma w tierze indywidualnym.

GENESIS: Staking dla Rekinów Biznesu

Wymagania i korzyści:

Blokada na 360 dni, 4% APR. Ten poziom jest taki sam jak Indywidualny staking GENESIS (wymagania, anulowanie blokady, większość benefitów), ale niektóre korzyści są bardziej dostosowane do potrzeb biznesów, od zniżek transakcyjnych po ekskluzywne airdropy z mnożnikiem 2x.

Staking dla instytucji

DIAMOND: Wyższy Poziom Instytucji

Wymagania:

Blokada na 180 dni. Opłaty za anulowanie (10-5%) oraz po upływie czasu blokady: 2% opłata lub 5-dniowy okres unbonding.

Korzyści:

1% APR. Kanały wsparcia VIP oraz wyjątkowo “zdrowe” zniżki na opłaty na Ari10 Exchange oraz Gateway.

GENESIS: Szczyt Instytucjonalnego Zaawansowania

Wymagania:

Zobowiązanie na 360 dni. Warunki anulowania i wyciągnięcia tokenów przed upływem czasu blokady są takie same jak na poziomie DIAMOND.

Korzyści:

2% APR. Dostęp do elitarnych i prywatnych kanałów VIP, niespotykane zniżki na opłaty na Ari10 Exchange i Gateway oraz wiele innych.

Więcej na temat korzyści płynących ze stake’owania napisano na tokenpanel.ari10.com.

Airdropy

Na koniec warto dodać, że osoby stakujące ARI10 otrzymają za pewien czas co najmniej 2 airdropy. Szczegóły poznamy za pewien czas.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności