za
X zamierza wprowadzić płatności w kryptowalutach.

Twitter (X) coraz bliżej wprowadzenia płatności w kryptowalutach

Binance Launchpool

Dawny Twitter przemianowany dziś na X jest jednym z miejsc, które zrzeszają miłośników kryptowalut. Termin „Crypto Twitter” mówi sam za siebie. Nie dziwi więc fakt, że X zamierza wprowadzić możliwość dokonywania transakcji za pomocą cyfrowych aktywów.

Współpraca X z eToro oraz ogromna kryptowalutowa społeczność są wyraźnymi przesłankami do wprowadzenia na portalu płatności w Bitcoinie i altcoinach. X postanowił zrobić spory krok w tym kierunku, czego dowodem jest uzyskanie licencji na pośredniczenie transferami pieniężnymi w aż siedmiu stanach USA.

X otrzymał ważną licencję dotyczącą płatności

Niedawny rebranding Twittera nie jest tylko odświeżeniem logo i zmianą nazwy, ale wdrożeniem w życie planu, który Elon Musk przygotowywał latami. Jego ambicją jest tworzenie „aplikacji do wszystkiego” na miarę WeeChat. Co więcej, X ma być także aktywnie wspierany przez AI. Jest to zatem monumentalny projekt, który może zmienić oblicze mediów społecznościowych i tego, jak je postrzegamy.

Jednym z puzzli w tej układance są także kryptowaluty, które Elon Musk darzy szczególnym zainteresowaniem. Wielokrotnie wpływał on na kursy kryptowalut swoimi tweetami. Z tego też powodu implementacja płatności dla cyfrowych aktywów na platformie X, to tak naprawdę czysta formalność. Okazuje się jednak, że łatwiej zaplanować, niż zrobić. Płatności w kryptowalutach wymagają bowiem odpowiednich licencji na świadczenie takich usług.

Muskowi udało się już zgromadzić siedem takich licencji. Ostatnia zgoda została wydana przez stan Rhode Island. Dzięki temu X ma już licencję na pośredniczenie w transferze walut od władz stanów Arizony, Missouri, Georgii, Maryland, Michigan, New Hampshire oraz Rhode Island.

DODG jako jedna z kryptowalut dostępnych na X.

Jakie kryptowaluty będą dozwolone na X?

Skoro X wprowadzi kryptowaluty, to logicznym byłoby wprowadzenie własnego X-owego tokena. To jednak się nie wydarzy, co wyraźnie podkreślał ostatnio Elon Musk w swoich tweetach. Z tego też powodu spekulacje zaczęły krążyć głównie wokół DOGE, czyli kryptowaluty wyjątkowo lubianej przez włodarza X . Dogecoin raczej nie będzie oficjalną walutą na X, jednakże z pewnością pojawi się pośród cyfrowych aktywów dostępnych na platformie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 441,13 USD0,08%
Ethereum logo
EthereumETH
3518,88 USD0,37%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,46 USD1,06%
Solana logo
SolanaSOL
134,95 USD-0,67%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3518,61 USD0,39%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,18%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,63 USD6,12%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,05%