Subskrypcje premium

Twitter Blue, który kosztuje 3 dolary miesięcznie, został wprowadzony w zeszłym roku jako pierwsza oferta abonamentowa na platformie. Oferuje ona różne dodatkowe funkcje, takie jak np. zakładki i 30-sekundowy przycisk “cofnij tweeta”.

Musk stwierdził w usuniętym już tweecie, że każdy, kto zapłaci za usługę, powinien również być oznaczony niebieskim symbolem “weryfikacji”. Wyjaśnił jednak, że powinny one wyglądać inaczej niż odznaki, które Twitter już rozdaje aktywnym użytkownikom. Powiedział również, że serwis powinien nie wyświetlać reklam dla subskrybentów.

Musk jest pewien, że wprowadzone przez niego zmiany sprawią, że za platformę premium będzie warto płacić.

Dogecoin i NFT

A co do sposobu naliczania opłat za członkostwo w Twitter Blue? Musk zasugerował, że być może pojawi się opcja płacenia w DOGE. Nie wiadomo jednak, czy mówił poważnie.

Maybe even an option to pay in Doge?

— Elon Musk (@elonmusk) April 10, 2022

Jedną z rzeczy, która nie zrobiła na nim wrażenia, jest niedawne wprowadzenie przez Twittera zdjęć profilowych NFT. W jednym z tweetów nazwał to “irytującym” i stwierdził, że jest to marnowanie zasobów inżynieryjnych, które można by lepiej spożytkować na walkę krypto scamami.

Twitter is spending engineering resources on this bs while crypto scammers are throwing a spambot block party in every thread!?
— Elon Musk (@elonmusk) January 21, 2022

Płatności

Użytkownicy mogą się spodziewać, że jeśli Musk przejmie stery, na Twitterze pojawi się jakaś funkcja płatności. Były dyrektor generalny Paypal powiedział, że połączenie wielu funkcji w jednej aplikacji, porównywalnej do chińskiego WeChat, byłoby “naprawdę przydatne”.

Mówiąc o tej możliwości w podcaście All-In, Musk stwierdził, że płatności mogłyby być jedną z części oferty takiej platformy, “czy to kryptowaluty, czy fiat”.

Powiedział jednak również, że przekształcenie Twittera w tę “super aplikację” to tylko jedna z opcji, a alternatywą jest zbudowanie nowej aplikacji od podstaw.

Projekt Bluesky

Jeśli chodzi o los byłego prezesa Twittera, Jacka Dorseya, który stara się “opracować otwarty i zdecentralizowany standard dla mediów społecznościowych”, projekt ten nie ulegnie zmianie po przejęciu Twittera przez Muska.

Bluesky, który bada elementy kryptowalut i Web3, twierdzi, że jest własnością pracowników i dlatego nie podlega kaprysom – ani własności – Twittera. Na Twitterze ludzie stojący za przedsięwzięciem powiedzieli:

Zarówno Twitter, jak i Bluesky zdali sobie sprawę, że nasza niezależność jest ważna dla sukcesu projektu. Dlatego założyliśmy niezależną firmę, aby zapewnić, że służymy jak najszerszym interesom.

Given the surge of interest in Twitter’s future, we thought this would be a good time to clarify the relationship between Bluesky and Twitter.

— bluesky (@bluesky) April 25, 2022

Tagi
Elon Musk jack dorsey social media Twitter

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.