Twitter umożliwi dodanie do profilu użytkownika adresu BTC i ETH

Bitcoin Ethereum

Chociaż na tym etapie wiadomość ta jest nieoficjalna, szef ds. produktu Twittera, Kayvon Beykpour, zasugerował, że jego firma wkrótce może […]

Chociaż na tym etapie wiadomość ta jest nieoficjalna, szef ds. produktu Twittera, Kayvon Beykpour, zasugerował, że jego firma wkrótce może umożliwić użytkownikom platformy dodawanie adresów BTC i ETH do swoich profili. Oznacza to, że ”twitterowicze” będą mogli wpłacać sobie napiwki w kryptowalutach.

Twitter i adresy BTC

Wiele wskazuje na to, że Twitter pracuje nad nową funkcjonalnością, która umożliwi użytkownikom dodawanie adresów bitcoina i etheru do swoich profili. Ponoć najnowsza, planowana aktualizacja jest częścią funkcji Tip Jar, która została wprowadzona w maju tego roku. W praktyce zmiany oznaczałyby więc włączenie na platformie opcji wpłacania aktywnym użytkownikom napiwków zarówno w BTC, jak i w ETH.

By niejako potwierdzić te plotki, włoski programista Alessandro Paluzzi zamieścił w social mediach zrzuty ekranu, które pokazywały wspomniane opcje dotyczące adresów portfela BTC i ETH na pasku narzędzi ustawień w aplikacji mobilnej Twittera. Jak nie trudno się było domyślić, post wywołał falę spekulacji.

 

Chociaż na tym etapie wiadomość ta nadal jest nieoficjalna, szef ds. produktu Twittera, Kayvon Beykpour, przesłał dalej post Paluzzi’ego z dopiskiem „wkrótce”. Można uznać to za potwierdzenie tych plotek.

Napiwki w BTC

Już zresztą wcześniej, w lipcu tego roku dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey zasugerował, że wprowadzenie opcji napiwków w BTC jest częścią szerszych planów integracji tego cyfrowego zasobu z jego platformą.

Z kolei artykuł MacRumours z 31 sierpnia wskazywał, że funkcja napiwków w BTC będzie wykorzystywać platformę płatności Lightning Network Strike. Jednak Paluzzi stwierdził, że „nie jest konieczne łączenie konta ze Strike”, aby dodać adresy BTC do profili użytkowników.

twitter adresy btc

Druga spółka Dorsey’a, Square Inc, przedstawiła w tym roku wiele innych inicjatyw związanych z BTC. Firma dostrzega potencjał nie tylko kryptowaluty, ale także DeFi.

Pomysł wykorzystania bitcoina w systemie napiwków na Twitterze nie jest zresztą mocno zaskakujący, biorąc pod uwagę to, że Dorsey jest znanym fanem BTC. Włączenie do programu ETH wydaje się być już bardziej intrygującym posunięciem.

Tagi
adresy btc bitcoin Ethereum Twitter twitter adresy btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.