binance ipo

Binance w ciągu trzech lat chce zorganizować własne IPO

Binance – a konkretnie Binance.US – planuje podążyć drogą, którą wyznaczyło Coinbase. Firma chce w nadchodzących latach stać się spółką notowaną na giełdzie.

Binance planuje własne IPO

Changpeng Zhao – założyciel i dyrektor generalny Binance – powiedział, że amerykański oddział jego giełdy kryptowalut może podążać za Coinbase i przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną (IPO) w ciągu najbliższych 36 miesięcy. Poinformował o tym w niedawnym wywiadzie dla The Information.

Binance.US po prostu zrobi to, co zrobiło Coinbase – powiedział Zhao.

Przypomnijmy, że Coinbase – inna wiodąca giełda kryptowalut na świecie – stała się pierwszą dużą firmą w branży handlu cyfrowymi aktywami, która wprowadziła swoje akcje do publicznego obiegu. W połowie kwietnia, kiedy platforma miała swoje IPO, jej papiery wartościowe były notowane na Nasdaq po cenie około 400 USD. Potem ich kurs spadł i dziś jest na poziomie ok. 265 USD.

Podczas wspomnianego wywiadu Changpeng Zhao powiedział też, że Binance.US jest bliskie rozpoczęcia dużej prywatnej rundy zbierania funduszy, która ma mieć miejsce w nadchodzących miesiącach.

binance ipo

Co nowego w obozie Binance?

Warto zauważyć, że były CEO oddziału Binance w USA – Brian Brooks – niedawno zrezygnował ze swojego stanowiska. Najwyższe kierownictwo firmy nie przedstawiło zbyt wiele szczegółów, co było przyczyną takiej decyzji. Wyjaśniono jedynie, że pomiędzy zarządem a Brooksem zaistniały duże różnice dotyczące strategicznego kierunku rozwoju giełdy.

Warto też zaznaczyć, że Binance ma pewne problemy regulacyjne. Przykładowo, brytyjskie Financial Conduct Authority (FCA) ogłosiło kilka tygodni temu, że giełda nie powinna świadczyć usług na terenie Zjednoczonego Królestwa. Co prawda, organ stwierdził w zeszłym tygodniu, że rozwiązano już pewne problemy na tym polu, ale jego poprzednie oświadczenie można uznać za żółte światło dla kryptowalutowego giganta.

W dniu 25 sierpnia Reuters poinformował, że brytyjski regulator jest zaniepokojony globalnym zasięgiem Binance i gamą produktów, które uważa za „poważne ryzyko”:

Jest to szczególnie niepokojące w kontekście członkostwa firmy w globalnej grupie, która oferuje złożone i obarczone wysokim ryzykiem produkty finansowe. Stwarzają one bowiem znaczące ryzyko dla konsumentów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Binance binance ipo giełdy kryptowaluty Nasdaq

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.