Twitch oferuje rabat dla fanów Bitcoina

Wiadomości
bitbay zonda

Platforma Twitch oferuje teraz aż 10 proc. zniżki na subskrypcję dla osób, które zarejestrują się na niej i zapłacą za usługę za pomocą kryptowaluty. Nowa oferta wykorzystuje możliwości procesora płatności BitPay.

Twitch zaprasza do siebie fanów BTC

twitchPlatforma jest dziś najpopularniejsza wśród graczy korzystających z transmisji streamingowej. Twitch ma ponad 27 000 kanałów partnerskich, 15 milionów aktywnych użytkowników dziennie i 2,2 miliona nadawców miesięcznie.

Aby umożliwić ludziom korzystanie z kryptowalut w celu uzyskania 10 proc. zniżki na swoje usługi, Twitch, spółka zależna Amazona, wykorzystuje system przetwarzania kryptowalut BitPay.

Według Billa Zielke, dyrektora marketingu BitPay, „Twitch jest pierwszym dużym sprzedawcą, który podążył za tym trendem” związanym z kryptowalutami.

Warto też dodać, że mimo wszystko nie jest jedyną witryną z grami i usługą transmisji na żywo, która oferuje obsługę kryptowalut. Wiele firm zajmujących się gamingiem, takich jak Take Two (Disintegration and Outer World) i Microsoft, obsługuje płatności kryptowalutowe.

Aby otrzymać 10 proc. zniżki, osoby zainteresowane rejestracją w celu uzyskania subskrypcji Twitcha, po prostu muszą w czasie procesu wybrać opcję „zapłać za pomocą usługi BitPay przy kasie”.

Przyszłość rynku

BitPay wyjaśnił, że ekscytujące jest widzieć to, jak firma wyznaczająca trendy na rynku nowych technologii, taka jak Twitch, akceptuje teraz kryptowaluty. Firma z Atlanty uważa, że ​​branża gier szczególnie idzie ręka w rękę z obsługą aktywów kryptowalutowych. Niedawno BitPay opublikował post na swoim blogu, w którym udowadnia tezę, że „operatorzy gier online przyciągają graczy korzystających z BitPay w celu natychmiastowych wpłat Bitcoinów”.

Firma zauważa, że ​​akceptacja kryptowalut na danej platformie online daje „potencjał do poszerzenia bazy użytkowników, obniża koszty, eliminuje obciążenia zwrotne, oferuje szybkość i [sprawia, że rynek dla takiej firmy] nie ma granic”, ponieważ Bitcoin (BTC) i inne cyfrowe aktywa „można wysłać w dowolne miejsce na świecie w ciągu kilku minut”.

Warto zauważyć, że w ostatnich latach prężnie rozwijał się też rynek blockchainowych gier. Swoją grę strategiczną, której akcja toczy się w  średniowiecznych Chinach, ma np. projekt IOST.

Tagi
bitcoin bitpay twitch

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.