Nowy token LIMEX zintegruje inteligentne miasto

Wiadomości

Dnia 23 lipca Limestone Network, bazujący na technologii blockchain singapurski projekt budowy inteligentnych miast, ogłosił, że wprowadza swój token o […]

Dnia 23 lipca Limestone Network, bazujący na technologii blockchain singapurski projekt budowy inteligentnych miast, ogłosił, że wprowadza swój token o nazwie LIMEX na kryptogiełdę Bitrue.

LIMEX został stworzony w celu integracji wszystkich komponentów inteligentnego miasta. Są to między innymi zarządzanie nieruchomościami, centra handlowe, płatności i usługi finansowe, transport, parkingigi oraz rozrywka. Dzięki temu dojdzie do stworzenia inteligentnego ekosystemu miejskiego.

Limestone Network buduje inteligentne miasto

Firma Limestone Network rozpoczęła realizację prywatnego projektu budowlanego, który będzie obejmował obszar 100 hektarów na terenie Phnom Penh, stolicy Kambodży. Plan przewiduje 10 000 stałych lokatorów i dzienną populację 190 000 osób.

Według doniesień Limestone Network korzystać będzie z technologii Blockchain. Umożliwi ona gromadzenie danych za pośrednictwem codziennych punktów kontaktowych odwiedzanych przez mieszkańców. Będą one udostępniane bez naruszenia prywatności konsumenckiej. Pomysłodawcy mają również nadzieję, że projekt pozwoli na głębsze zrozumienie funkcji miasta, w tym ruchu drogowego, zużycia energii i wody, ruchów mieszkańców i innych.

Limestone Network planuje również podjąć współpracę z partnerami zewnętrznymi. W przedsięwzięciu wezmą udział producenci aplikacji typu ride-hailing oraz instytucje finansowe. Ma to na celu wzmocnienie ekosystemu miejskiego.

Technologia oparta na danych użytkowników

Limestone działa na podstawie pozwoleń konsumentów na zarządzanie i wykorzystywanie ich danych osobowych. Dzięki tym innowacjiom dostawcy usług oraz handlowcy będą mieli możliwość szybkiej weryfikacji tożsamości swoich klientów podczas zawierania inteligentnych umów.

„Piękno blockchain to możliwość oddania władzy konsumentom”.

– powiedział Eddie Lee, współzałożyciel i partner zarządzający Limestone Network.

Cyfrowe przenoszenie danych eliminuje również potrzebę istnienia pośredników. To powoduje, że pieniądze z prowizji zostają w kieszeniach klientów.

Firma posiada także aplikację mobilną. Stanowi ona interfejs, który umożliwi mieszkańcom zarejestrowanie się i uzyskanie paszportu cyfrowego. Po pomyślnej weryfikacji tożsamości w globalnych bazach danych otrzymają oni dostęp do takich funkcji jak płatności cyfrowe, dostęp do budynków oraz mikropożyczek etc.

Stolica Korei Południowej planuje wprowadzić własną walutę cyfrową w ramach przekształcenia się w inteligentne miasto oparte na łańcuchach bloków.

Tagi
Blockchain Inteligentne miasto token

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.