GamerHash nawiązał współpracę z Chainlink, aby razem tworzyć przyszłość Gamingu.

Blockchain

GamerHash cały czas prze do przodu. Wczoraj, za pośrednictwem serwisu CoinTelegraph, zespół z Poznania poinformował o rozpoczęciu współpracy z Chainlink. […]

GamerHash cały czas prze do przodu. Wczoraj, za pośrednictwem serwisu CoinTelegraph, zespół z Poznania poinformował o rozpoczęciu współpracy z Chainlink. Warto zauważyć, że według serwisów takich jak Coinpaprika, czy Coinmarketcap, projekt ten znajduje się na 11 miejscu pod względem kapitalizacji wśród wszystkich listowanych tam kryptowalut i tokenów. Jednocześnie jest to największy i jeden z najlepiej ocenianych projektów z obszaru DeFi, czyli zdecentralizowanych finansów.

Pierwszym krokiem w ramach nowej współpracy była integracja danych referencyjnych odnośnie kursu BTC/USD, w celu obliczania opłacalności różnych zasobów sprzętowych na platformie GamerHash. To pierwsza integracja w drodze do większego celu, jakim jest wsparcie adopcji NFT (non-fungible token) w społeczności graczy.

GamerHash Chainlink

Gracze dobrze znają mechanizmy interakcji i wymiany wartościowych cyfrowych aktywów, co czyni ich idealną grupą docelową, która może wesprzeć adopcję technologii blockchain, np. poprzez korzystanie z zaimplementowanych w grach nagród w formie NFT. Ze społecznością liczącą aktualnie niemal 500 000 użytkowników w 125 krajach, GamerHash ma możliwość przedstawić koncepcję tokenów NFT w grach, ogromnej, międzynarodowej społeczności. Dla przykładu, mówimy tu o rozwiązaniach jak np. weryfikowalna funkcja losowa, która służy np. do przyznawania nagród w grach lub wykorzystywania wyników rozgrywek do tworzenia unikalnych NFT, które będzie można kupić lub sprzedać na platformie GamerHash. Możliwości są nieograniczone.

Narodziny NFT i Blockchainowego Gamingu

DeFi jest aktualnie bardzo goracym tematem w branży blockchain, ale jasno widac, ze tokeny niewymienne (NFT) maja rownie dużo fanów i wiele projektów inwestuje w nie swoj czas.,. Po raz pierwszy w historii, każdy z dostępem do Internetu może w łatwy sposób stworzyć, przechowywać i handlować niewymienialnymi tokenami, bez udziału scentralizowanych pośredników, kontrolujących dystrybucję. Zamiast tego, wszystkie funkcje są przeniesione do zdecentralizowanej infrastruktury z otwartym kodem źródłowym i gwarancją bezpieczeństwa zapewnianą przez technologię blockchain.

Jak to się zaczeło?

Pierwsze lata rozwoju NFT były mocno zdominowane przez tokeny ERC-721, takie jak np. CryptoKitties, gdzie użytkownicy mogli handlować i rozmnażać unikalne cyfrowe kotki. Od pewnego czasu, rozwiązania tego typu są wdrażane w bardziej rozbudowanych grach. Jest to działanie, które pozwala wdrażać w grach bardziej efektywną, sprawną ekonomię – z korzyścią dla producentów gier, jak i samych graczy. Niezależnie od tego, czy jest to rzadki miecz, który pojawia się losowo na polu bitwy, czy też nagroda w postaci unikalnych skórek po wykonaniu celu, aktywa te można zarabiać i dystrybuować na podstawie danych z rzeczywistych wydarzeń. Co ciekawe, aktywa NFT mogą mieć zastosowanie w wielu różnych grach (koncepcja znana jako metaverses) i mogą być przedmiotem handlu na rynkach wtórnych, na których określana jest ich wartość. Ceny takich cyfrowych aktywów mogą zaskakiwać, jak było w przypadku specjalnej karty, która została sprzedana w grze Gods Unchained za kwotę 60 000 USD! Studia gamingowe na całym świecie coraz bardziej dostrzegają potencjał tego typu rozwiązań.

Daniel Kochis, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Chainlink, powiedział o integracji: “Branża gier jest przygotowana do ogromnej ekspansji poprzez wprowadzenie nagród w grach, w formie aktywów NFT. Cieszymy się, że możemy współpracować z polskim GamerHash’em w celu ulepszenia gier opartych na blockchainie, poprzez wykorzystanie Chainlink VRF, kluczowych danych cenowych i danych off-chain.”

Artur Pszczółkowski, Współtwórca oraz CMO GameHash, również wyraził swoją ekscytację: “W ciągu roku lub dwóch, rynek niewymienialnych tokenów zostanie skonsolidowany, jak to ma miejsce w innych sektorach. Po rozwinięciu naszej działalności w Azji, będziemy mieć całą infrastrukturę na miejscu, aby skalować projekt i stać się Amazonem NFT, a Chainlink udostępni rozwiązanie dla użytkowników, gier i wymiany przedmiotów na GamerHash. Nasz projekt ma szanse zagospodarować sporą cześć przyszłego rynku gier a polskie projekty już pokazały jak to sie robi!”

O GamerHash

GamerHash to platforma dla graczy, która umożliwia im udostępnianie niewykorzystanej mocy obliczeniowej procesora lub karty grafiznej do wydobywania kryptowalut i zarabiania na grach. W ciągu zaledwie 2,5 roku niemal 500 000 użytkowników zarejestrowało konto na platformie. Po zakończeniu rundy seed, w ciągu najbliższych kilku tygodni, GamerHash rozpocznie działalność w Azji – na rynku, gdzie branża gier rozwija się najbardziej dynamicznie.

Token GamerCoin (GHX) zostanie wyemitowany na Malcie, a sprzedaż rozpocznie się za pośrednictwem dobrze znanych giełd w Korei Południowej. Obecnie GamerHash sprzedaje swoje tokeny w fazie pre-sale, m.in. za pośrednictwem Bitcoin.pl.

O Chainlink

Chainlink to blockchainowe oprogramowanie z otwartym kodem źródłowym, służące do tworzenia i uruchamiania zdecentralizowanych sieci, które dają Twoim smart kontraktom dostęp do bezpiecznych i niezawodnych danych wejściowych i wyjściowych. Dostarcza rozwiązania dla wiodących projektów DeFi, takich jak Synthetix, Aave i Kyber Network oraz licznych blockchainów, jak Ethereum, Polkadtot i Tezos, podobnie jak dla dużych korporacji, wśród których jest Google, Oracle oraz SWIFT.

Tokeny GamerCoin (GHX) w pre-sale

Wszystkich zainteresowanych nabyciem tokenów GamerHash przed wejściem na giełdy, zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem poniższego formularza. Zespół projektu prześle zainteresowanym wszelkie niezbędne informacje.

   

   

  Tagi
  artur pszczółkowski Blockchain blockchain w grach Chainlink daniel kochis gamercoin gamerhash gaming LINK NFT

  Newsletter

  Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

  Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.