Kryptowaluty

TVL Wrapped Bitcoin wzrósł o 900% w dwa miesiące

Ostatnia hossa zdecentralizowanych finansów (DeFi) sprawiła, że całkowita wartość zablokowana (TVL) w protokole tokenizującym BTC – Wrapped BTC (WBTC), wzrosła […]

Data publikacji: 8 października 2020

bitbay

Ostatnia hossa zdecentralizowanych finansów (DeFi) sprawiła, że całkowita wartość zablokowana (TVL) w protokole tokenizującym BTC – Wrapped BTC (WBTC), wzrosła o 900%. Tym samym przekroczyła ona kolejny kamień milowy.

Najnowszy rekord WBTC ma miejsce cztery tygodnie po tym, jak TVL wszystkich BTC ztokenizowanych na Ethereum, po raz pierwszy przekroczył 1 miliard dolarów. Obecnie TVL syntetycznych Bitcoinów wynosi prawie 1,5 miliarda dolarów, z czego jedną trzecią stanowi właśnie WBTC.

Wrapped Bitcoin jest obecnie piątym co do wielkości protokołem DeFi pod względem TVL. Same środki zablokowane w WBTC stanowią prawie 10% całego sektora. TVL Wrapped Bitcoina po raz pierwszy przekroczył granicę 100 milionów dolarów w lipcu.

Czym jest Wrapped Bitcoin (WBTC)?

Wrapped Bitcoin pozwala użytkownikom zablokować BTC w zamian za WBTC – token ERC-20 powiązany z Bitcoinem. WBTC z kolei pozwala posiadaczom BTC na dostęp do zróżnicowanego ekosystemu zdecentralizowanych finansów (DeFi), używając go jako zabezpieczenia.

W pierwszej połowie 2020 roku TVL WBTC wzrósł z 4 mln USD do 36 mln USD. Świadczy to o dużo większym popycie na zdecentralizowane finanse w trzecim kwartale.

Bańka DeFi przyniosła też korzyści innym protokołom tokenizacji BTC. Na przykład, w projekcie Ren (REN) od majowego startu zablokowane zostały Bitcoiny o wartości ponad 300 milionów dolarów. W tym samym czasie cena REN wzrosła o około 180%. Ren wczoraj został wprowadzony na giełdę Coinbase. Częściowo zadziałał na niego „efekt Coinbase”, a jego cena w 24 godziny po ogłoszeniu wsparcia wzrosła o 14%.

Nie wszystkie protokoły tokenizacji odniosły długotrwały sukces. TVL PieDAO niedawno powrócił do majowego poziomu poniżej 1 miliona dolarów.

W ostatnich dniach rynek DeFi krwawi

Jak informowaliśmy wcześniej, w opublikowanym 8 października wpisie na blogu, Santiment oszacował, że w ostatnim czasie dzienny wolumen handlu tokenami DeFi spadł łącznie o 30%. Najbardziej dotknięci zostali liderzy rynku, czyli Sushi (SUSHI), Uniswap (UNI) i Yearn Finance (YFI). Tygodniowe straty tych projektów wynoszą odpowiednio 51%, 38% i 31%.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.