Kryptowaluty

Trwa odrodzenie rynku ICO

Rynek ICO i tokenów wykazuje pierwsze oznaki poprawy pod względem nastrojów inwestorów i wzrostu kursu poszczególnych aktywów. Prawdopodobnym powodem jest  […]

Data publikacji: 25 maja 2019

bitbay

Rynek ICO i tokenów wykazuje pierwsze oznaki poprawy pod względem nastrojów inwestorów i wzrostu kursu poszczególnych aktywów. Prawdopodobnym powodem jest  niedawny wzrost rynku kryptowalut. Nowe dane zostały opublikowane w nowym raporcie ICObench z dn. 25 maja.

Nowe dane

Według danych ICObench, liczba nowych projektów ICO w maju wzrosła o 157, osiągając wartość 5 512 projektów. W tym 287 to już trwające ICO, z kolei 140 dopiero zapowiedziane.

Raport odnotowuje, że do tej pory w maju zebrano trochę ponad 1 miliard dolarów w ramach modelu Initial Exchange Offering (IEO). IEO stanowi dziś alternatywny model oferty tokena, w którym scentralizowana giełda kryptowalutowa obsługuje proces sprzedaży i sprawdza zarówno same projekty, jak i potencjalnych inwestorów.

W tym miesiącu z tego typu projektem wystartowała platforma Bitfinex, ale także Economi i Poseidon, które zebrały odpowiednio około 10,5 miliona dolarów i 2,4 miliona dolarów. Suma wszystkich środków zebranych od 5 największych IEO (z wyłączeniem Bitfinex) jak dotąd w tym miesiącu wyniosła prawie 15,5 mln USD.

Pod względem rozmieszczenia geograficznego to Brytyjskie Wyspy Dziewicze objęły prowadzenie pod względem sumy pozyskanych środków. Następne w kolejce są Kajmany. Z kolei to w Wielkiej Brytanii zarejestrowano największą liczbę ICO, tj. 9 projektów. Kraj ten uzyskał jednak tylko 7 miejsce pod względem łącznie zebranych tam funduszy.

Nowy etap w historii ICO

Model ICO zaczyna ewoluować w STO i wspomniane IEO. To niejako skutek oczekiwać rynku. Część inwestorów czuła się mało komfortowo w standardowym modelu, który nie zabezpiecza bezpieczeństwa i ewentualnych roszczeń konsumenta.

W połowie maja Bitfinex zaprezentował swój własny token, LEO, dla którego giełda zebrała 1 miliard dolarów w prywatnym IEO – eliminując tym samym potrzebę publicznej oferty. Również w tym miesiącu – wraz z Ethfinex – Bitfinex uruchomił własną platformę IEO.

Tymczasem giełda nadal kwestionuje potrzebę postępowania sądowego, za którym stoi prokuratura generalna (NYAG). NYAG twierdzi, że firma straciła 850 mln USD depozytów swoich użytkowników, a następnie potajemnie pokryła niedobór za pomocą funduszy pozyskanych od swojej siostrzanej firmy, operatora stablecoina Tether.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.