Coraz więcej graczy NFL chce, aby „płacono mi w Bitcoinie”.

Blockchain

Okazuje się , że Bitcoin ma sporo zwolenników także wśród gwiazd futbolu amerykańskiego (NFL). Do swojej sympatii do kryptowaluty przyznał się np. Russell Okung, ale także Matt Barkley. Coraz więcej graczy chce, aby drużyny „płaciły mi w Bitcoinie”.

Media zaczęły mówić o tym zjawisku zaledwie dwa tygodnie temu. Wszystko zaczęło się niewinnie. Od tweetu Russella Okunga z LA Chargers Offensive Tackle. Napisał on tylko:

Zapłać mi w Bitcoinie!

– Russell Okung (@RussellOkung) 14 maja 2019 r

Dzień po tym tweecie popularyzator kryptowalut Anthony Pompliano napisał, że także inny zawodnik NFL, Matt Barkley, grający w Philadelphia Eagles, próbował wynegocjować, by dwa poprzednie jego zespoły zapłaciły mu w Bitcoinach, a nie w fiatach. Niestety bez powodzenia. Opornymi klubami były ponoć San Francisco 49ers i Cincinnati Bengals.

W odpowiedzi na tweety wielu internautów poparło idee płacenia sportowcom w kryptowalutach. Trezor zaoferował sportowcom darmowe portfele sprzętowe.

Barkley z kolei przyznał, że obecnie już nawet kopie kryptowaluty.

Blockchain w sporcie

Związek sportowców z kryptowalutami nie jest wcale nowy. Dziś jest już kilka drużyn piłkarskich, które zainwestowały we własne kryptowaluty i platformy blockchain. Tego typu rozwiązania mogą wiele wnieść do promowania sportu. W zależności od strategii tokeny drużyn sportowych umożliwiają kibicom np. głosowanie w niektórych sprawach związanych z ich ulubionym klubem czy kupowanie za nie gadżety drużyny.

Spójrzmy jednak na inne przykłady związku blockchaina ze sportowcami:

  • Leo Messi promował startup firmy Sirin Labs, która wyprodukowała smartfon Finney.
  • Kamil Grosicki, piłkarz polskiej reprezentacji piłkarskiej, został ambasadorem projektu Bitcademy, którego celem jest promowanie nowych technologii.
  • Globatalent, startup z rynku blockchain, uruchomił swoją platformę dedykowaną biznesowi sportowemu. Firma podpisała już umowy o wartości 5 mln USD.
  • W 2018 r. podczas rozgrywek Super Pucharu UEFA organizacja piłkarska skorzystała z nowego systemu sprzedaży biletów opartego na blockchainie.
  • Duńska tenisistka Caroline Wozniacki podpisała jesienią 2018 r. umowę z singapurską firmą Global Crypto Offering Exchange (GCOX), której celem jest jej… tokenizacja.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Blockchain nfl sport

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.