Trading – jak zacząć na giełdzie kryptowalut? I co w tym trudnego?

Giełdy kryptowalut trading jak zacząć

Jak zacząć trading na giełdzie kryptowalut? Wydawałoby się, że jest to zagadnienie dość proste. Przeznaczyć część środków i zacząć handlować […]

bitbay zonda

Jak zacząć trading na giełdzie kryptowalut? Wydawałoby się, że jest to zagadnienie dość proste. Przeznaczyć część środków i zacząć handlować – tyle! Po drodze czeka jednak mnóstwo pułapek, które skutecznie mogą zniechęcić do wejścia w ten świat głębiej.

Trading – jak zacząć? Powoli, bo jest trudno

Każdy, kto chce rozpocząć trading na giełdzie kryptowalutowej musi najpierw zrozumieć zasady, którymi kieruje się rynek oraz jak funkcjonują giełdy kryptowalut. Niestety, te drugie zazwyczaj przyprawiają o zawrót głowy. Aby z sukcesem zająć się tradingiem trzeba bowiem nie tylko znać mechanizmy finansowe, ale także zrozumieć zaawansowane interfejsy giełdowe. Obok tego jak działają wykresy giełdowe oraz jakie typy zleceń są na platformie oferowane, dobrze również wiedzieć czym jest np. orderbook.

Przebicie się przez warstwę techniczną potrafi być szczególnie trudne. Jednak nawet gdy zrozumiemy założenia stojące za wizualną reprezentacją kursu i zleceń, zostaje jeszcze temat oferowanych na wielu platformach narzędzi inwestycyjnych. Współczesne duże giełdy zarzucają nas ogromną ilością możliwości inwestycyjnych. Możemy handlować na giełdach spot, możemy zajmować pozycje długie i krótkie, a także korzystać z handlu z wykorzystaniem dźwigni. Niestety w większości przypadków giełdy nie dostarczają nam wystarczających narzędzi do tego, aby w pełni wytłumaczyć skomplikowaną zawartość swoich platform, a widok interfejsu dla osoby, która dopiero zaczyna przygodę z tradingiem może być przerażający.

BitMEX Review 2020: Complete Guide to The Exchange - Is it Safe?

Prosty interfejs – prosta nauka

Jak widać na powyższym zdjęciu, interfejsy giełd potrafią być bardzo skomplikowane. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem takiej platformy, która nie tylko dostarczy nam bezpieczne narzędzia, ale także interfejsy, które pozwolą nam gładko wejść w temat tradingu. Warto zwrócić uwagę na platformy specjalistyczne. Dobrym przykładem jest tutaj Geco.one – polska platforma skupiająca się na margin tradingu. Geco.one pozwala na handel depozytem zabezpieczającym z zastosowaniem dźwigni w wymiare 100:1 dla każdej dostępnej pary. Co istotne dla początkujących inwestorów – giełda pozbawiona jest orderbooka. Wykorzystuje natomiast zewnętrznego dostawcę płynności. Dzięki temu inwestor może skupić się głównie na ocenie wykresu liniowego (brak orderbooka = brak świec).

Co istotniejsze. Uproszczony wykres jednocześnie znajduje się w otoczeniu minimalistycznych i prostych w obsłudze paneli i okien do wypełniania zleceń. Geco.one ponadto pozwala na customizowanie widoku okien i zapisywanie layoutu, który nam odpowiada. Dzięki temu dla każdej pary walutowej możęmy zapisać taki widok, który będzie dla nas najwygodniejszy.

Usprawnienia te pomagają w tradingu dla początkujących. Pamiętajmy jednak, że zostanie zaprawionym traderem wymaga dużo treningu i nauki.

Tagi
geo one margin trading trading trading jak zacząć

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.