Toscanizzazione – stokenizowana ziemia i wino

bitbay zonda

Polacy coraz pewniej czują się na rynku blokchaina i tokenizacji. Nowy projekt umożliwi inwestowanie we włoskie działki. I to już od 100 zł! Chodzi o Toscanizzazione i tokeny TOS1, które zadebiutowały właśnie na platformie Mosaico. Jaka jest główna idea inicjatywy? Już tłumaczymy!

Toscanizzazione umożliwi ci inwestowanie w ziemie i w wina

Nazwa Toscanizzazione pochodzi od słów Toskania i tokenizacja. Jak twierdzą pomysłodawcy, inwestorzy biorąc udział w projekcie mogą zostać “właścicielami ziemskimi i agronomami”, a przy okazji “produkować jedne z najlepszych win w jednym z najpiękniejszych miejsc pod słońcem – Toskanii”.

Założenia projektu są dość proste. Za jego pomocą można “zakontraktować ziemię we Włoszech”. Wszystko to jest możliwe dzięki tokenom TOS1, które zadebiutowały właśnie na platformie Mosaico, za którą stoi znany influencer i ekspert od tokenizacji, Rahim Blak. Każdy z tokenów daje nam możliwość korzystania przez 40 lat z 1m2 ziemi w formie tokena, będącego zarazem kontraktem na blockchainie.

Powyższe to jednak nie wszystko. 1 token to nie tylko 1m2 winnicy. To zarazem 1 mililitr wina, które powstanie za jego pomocą. Wyprodukowany na takiej powierzchni napój można potem sprzedać lub samodzielnie wypić. Jak dodają pomysłodawcy, “można też będzie przyjechać do pięknej winnicy, którą Tokenariusze i Emitent wspólnie kupią” i spędzić na jej terenie trochę wolnego czasu.

TOSCANIZZAZIONEJak kupić token TOS1?

Jak więc spełnić swój osobisty sen o winnicy we Włoszech i samodzielnie produkowanym winie? To proste. Proces zakupu tokena i uruchomienie produkcji wina na platformie Mosaico trwa jedynie 6 minut. Co ważne, całość inwestycji jest chroniona przez zapis na blockchainie. Z kolei stokenizowanym winem handlować będzie można na giełdzie Kanga Exchange.

– Teraz możesz jako jedna z pierwszych osób stać się częścią biznesu, który planujemy do 2030 roku wyskalować do 7000 ha ziemi pokrytej winnicami i biznesem agrarnym. Budujemy wartość nie tylko nieruchomości, ale także firmy rodzinnej, która za tym stoi – mówi o projekcie prezes spółki ,,Z ziemi włoskiej do Polski’’, Ariel Goczoł. – W pierwszej emisji wytypowaliśmy 3 winnice, emisja ruszyła już 25 marca na platformie mosaico.ai/toscanizzazione  dodaje.

Tagi
Blockchain Mosaico platforma mosaico tokenizacja tokeny Toscanizzazione wino

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.