Indie: Firmy muszą ujawnić posiadane kryptowaluty

Regulacje Indie Bitcoin

Indyjski rząd po raz kolejny rozważa wprowadzenie zakazu kryptowalut. Wygląda, że już teraz zaczął zaostrzać istniejące regulacje. Począwszy od 1 […]

bitbay zonda

Indyjski rząd po raz kolejny rozważa wprowadzenie zakazu kryptowalut. Wygląda, że już teraz zaczął zaostrzać istniejące regulacje. Począwszy od 1 kwietnia 2021 roku, wszystkie firmy zarejestrowane w Indiach muszą ujawnić udziały i transakcje kryptowalutowe.

Implikacje zakazu

Oprócz udziałów w kryptowalutach, nowe zasady, które aktualizują krajową ustawę o spółkach z 2013 roku, wymagają od firm ujawnienia całkowitego zysku lub straty z transakcji kryptowalutowych. Co więcej muszą one wykazać wszelkie depozyty lub zaliczki otrzymane na handel cyfrowymi aktywami.

Według dyrektora generalnego WazirX – Nischal Shettiego, nowe zasady wskazują na to, że rząd chce zrozumieć zakres i rozmiar sektora kryptowalut. Zakhil Suresh, założyciel aplikacji do handlu kryptowalutami SuperStox, wyjaśnił z kolei, że dodatkowy nadzór nad posiadanymi kryptowalutami wynika z ceny Bitcoina, która jest teraz zbyt wysoka, aby ją zignorować.

Sohail Merchant, dyrektor generalny indyjskiej giełdy kryptowalutowej PocketBits, uważa, że rząd Indii przeszedł długą drogę w zakresie regulacji. Kiedy założył swoją firmę w 2016 roku, zajęło mu kilka miesięcy, aby uzyskać zgodę na rejestrację. W dzisiejszych czasach sprawy mają się jednak inaczej: „Regulatorzy rozumieją teraz znaczenie adopcji kryptowalut” – powiedział.

Zakaz w indiach

Kwestią, która zaprząta głowę, pozostaje perspektywa potencjalnego zakazu kryptowalut. Pod koniec stycznia indyjski parlament złożył projekt ustawy „The Cryptocurrency and Regulation of Official Digital Currency Bill, 2021”.

Jej celem było zakazanie wszystkich „prywatnych kryptowalut”. Istniały jednak pewne nieokreślone wyjątki („w celu promowania technologii leżącej u podstaw kryptowalut i jej zastosowań”).

To początkowo podsyciło wiele niepokoju w całej indyjskiej branży. Później jednak minister finansów złagodził poprzednie stanowisko rządu.

Minister Sitharaman stwierdził, że rząd pozwoli na „okno eksperymentu dla kryptowalut”. Zostało to zinterpretowane jako zmiana nastawienia, ponieważ wspomniał on o kryptowalutach, a nie tylko o blockchainie.

Tagi
Indie kryptowaluty regulacje zakaz

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.