za
top 10 altcoinów

Top 10 altcoinów o niskiej kapitalizacji na 2021 rok

2021-05-22
Kryptowaluty
1,5% dla maluszka

Rynek kryptowalut jest stosunkowo niewielki, w porównaniu z innymi sektorami Fintech. Niemniej jednak istnieje na nim mnóstwo zdecentralizowanych projektów, których celem jest dostarczanie rozwiązań dla różnych zastosowań.

Kapitalizacja krypto projektów

Obecnie na CoinMarketCap notowanych jest 10000 kryptowalut. Jednak tylko około 214 z nich ma kapitalizację rynkową przekraczającą 100 milionów dolarów. Jest to zaledwie około 2,1% całkowitej liczby.

Co więcej, tylko około 526 z tych kryptowalut może pochwalić się marketcapem większym niż 10 milionów dolarów. W ujęciu procentowym, kryptowaluta z całkowitą kapitalizacją 1 miliona dolarów stanowi 0,0005% globalnego marketcapu.

20 największych kryptowalut odpowiada za około 90% całkowitej wartości rynku. Sama dominacja Bitcoina, Ethereum i Binance Coina sięga 75%.

Dlatego na rynku istnieje niewiele projektów o wysokiej kapitalizacji. Liczba projektów o średniej kapitalizacji jest również dość ograniczona. Najwięcej powstaje małych projektów. Podobnie jak w przypadku większości start-upów, wiążą się one z ogromnym ryzykiem dla inwestorów. Niemniej jednak, w przypadku kilku altcoinów sumienna analiza i ostrożne zarządzanie ryzykiem może przynieść ogromne profity.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się 10 projektom z niską kapitalizacją, które mają spory potencjał do wzrostów.

UNIFI PROTOCOL DAO (UNIFI)

Unifi Protocol jest grupą interoperacyjnych smart kontraktów łączących wiele blockchainów w jeden duży rynek DeFi. uTrade jest platformą handlową zbudowaną w modelu proof-of concept, która pozwala na przeprowadzanie wielołańcuchowych swapów oraz wydobywania płynności do zasilania UNFI, governance tokena Unifi.

CONSTELLATION (DAG)

Constellation jest rozproszonym systemem, który skaluje się horyzontalnie z każdym dodatkowym węzłem w sieci. Nie działa on na blockchainie, ale zamiast tego wykorzystuje DAG, takie jak Hashgraph i IOTA. DAG są uważane za nową generację zdecentralizowanych sieci.

TAEL (WABI)

Ekosystem Wabi łączy marki i konsumentów, umożliwiając bezproblemową, uczciwą i poufną wymianę wartości i informacji. Konsumenci uczestniczący w ekosystemie korzystają z kilku narzędzi zaprojektowanych, aby lepiej informować o swoich wyborach konsumpcyjnych. Są do tego motywowani za pomocą Wabi. Następnie mogą wymienić tokeny na dedykowanym rynku i nabyć tysiące unikalnych produktów z całego świata.

IDEX (IDEX)

IDEX, wcześniej znany jako Aurora to zbiór aplikacji i protokołów Ethereum, które razem tworzą rozproszoną platformę bankowo-finansową. Zapewnia ona zaawansowaną sieć finansową poprzez rozproszoną giełdę Aurora, IDEX, i własnego stablecoina Boreal.

AERGO (AERGO)

Aergo opisuje siebie jako platformę open-source zoptymalizowaną dla hybrydowych wdrożeń. Projekt oferuje wsparcie dla SQL, pozwalając na łatwą obsługę danych i programowanie smart kontraktów przez programistów. Platforma jest budowana i wykorzystywana przez Blocko, południowokoreańską firmę technologiczną blockchain wspieraną przez Samsunga. Według niektórych źródeł, wdrożyła ona produkcyjne rozwiązania wykorzystujące technologię blockchain dla dużych klientów, w tym Lotte Card, Shinhan Bank, Korea Exchange, Hyundai Motors i innych.

LOOM NETWORK (LOOM)

Loom Network to platforma zbudowana na Ethereum, która pozwala deweloperom na uruchamianie zdecentralizowanych aplikacji. Została ona wydana 1 października 2017 roku, tak więc nie jest to żadna nowość.

Celem projektu jest umożliwienie deweloperom aplikacji tworzenie smart kontraktów. Te z kolei mogą uzyskać dostęp do znacznie większej mocy obliczeniowej lub utrzymać tę samą moc przy niższych kosztach. Wszystko w zależności od potrzeb. Zadania, które po prostu nie potrzebują pełnego bezpieczeństwa blockchaina, mogą zużywać mniej mocy.

MANTRA DAO (OM)

MANTRA DAO jest zdecentralizowaną platformą finansową, która szczególny nacisk kładzie na staking, pożyczki i zdecentralizowane zarządzanie. Projekt zbudowano na blockchainie RioChain i w przyszłości połączy się z Polkadot. W założeniu ma działać jako ekosystem dla Web 3.0.

TERRA VIRTUA KOLECT (TVK)

Terra Virtua Kolect jest wieloplatformowym ekosystemem niewymiennych tokenów (NFT). Oferuje on rynek dla twórców i kolekcjonerów NFT. Platforma Terra Virtua Kolect wspiera webowe, desktopowe oraz mobilne środowiska AR/VR.

PANGOLIN (PNG)

Pangolin jest zdecentralizowaną giełdą (DEX), która działa na Avalanche. Projekt wykorzystuje ten sam model automatycznego animatora rynku (AMM) co Uniswap. Posiada też swój natywny governance token o nazwie PNG. Jest on w pełni dystrybuowany przez społeczność i można nim handlować ze wszystkimi tokenami wyemitowanymi na Ethereum i Avalanche. Pangolin oferuje trzy niezwykle ważne korzyści: szybkie i tanie transakcje, rozwój napędzany przez społeczność oraz sprawiedliwą i otwartą dystrybucję tokenów.

O3SWAP (O3)

Najnowszye przedsięwzięcie O3 Labs to protokół wielołańcuchowej agregacji nazwany O3 Swap. O3 Swap umożliwia swoim użytkownikom dostęp do szerokiej gamy usług finansowych opartych na kryptowalutach. Platforma pozwala im na “wymianę” różnych aktywów cyfrowych po najniższych możliwych stawkach, za pomocą portfela O3.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności