Tom Lee ponownie łączy kurs Bitcoina z S&P 500

2019-10-10 Kurs Bitcoin

Amerykański indeks giełdowy S&P 500 odbił i idzie w kierunku nowych szczytów? Jeśli tak, to może być to katalizatorem kierunku […]

Amerykański indeks giełdowy S&P 500 odbił i idzie w kierunku nowych szczytów? Jeśli tak, to może być to katalizatorem kierunku także dla Bitcoinów, mówi Thomas Lee, szef działu badań w Fundstrat.

Są potrzebne nowe wzrosty na S&P 500, zanim BTC może [ponownie] wystartować. Dlaczego? Uważamy, że krypto to handel detaliczny, a zatem ryzyko”

twierdził pod koniec września Tom Lee.

Lee miał rację?

kurs bitcoinaTeraz okazuje się, że inwestor miał chyba rację. Największa pod kątem kapitalizacji kryptowaluta tylko pozornie ma więc niską korelację z tradycyjnymi rynkami. Wzrost na „zwykłej” giełdzie może powodować zapewne większe zaufanie do rynków i inwestycji (także tych bardziej ryzykownych), a to z kolei przekłada się na wzrosty na Bitcoinie.

Tom Lee z Fundstrat napisał na Twitterze, że oczekuje się, że indeks S&P 500 nadal będzie rósł, a on sam sugeruje, że amerykański rynek zaktualizuje swój rekordowy szczyt.

„Spodziewamy się, że S&P 500 wkrótce zyska na popularności, co umożliwi #Bitcoinowi również wybicie się”.

To jednak kontrowersyjna teza, bowiem w tym samym czasie wielu spodziewa się recesji, ale USA zdają się być uodpornione na takie obawy.

Kurs Bitcoina – jaka jest prawda?

Coraz częściej mówi się o tym, że BTC zmierza w kierunku nowej bańki, która miałaby mieć miejsce w 2021 r. Taka informacja ucieszy zapewne wszystkich. Jest jednak jeden problem. Trudno już ustalić, jaka jest natura kryptowaluty. Czy to faktycznie nowa bezpieczna przystań? Tak chcą wszyscy ci, którzy widzą w BTC „cyfrowe złoto”. Z drugiej strony słowa Lee trochę temu przeczą i osadzają cyfrową walutę raczej bliżej tradycyjnych rynków akcji, a wręcz jest z nimi powiązana – zyskuje jak każde ryzykowne aktywo w czasie dużego optymizmu i hossy. Jaka jest więc prawda? Możliwe, że poznamy ją w czasie najbliższych 2-3 lat.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
btc cena cena bitcoina kurs bitcoina kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.