Kurs Bitcoina jest uzależniony od rynku akcji – sugeruje Tom Lee

2019-09-26 Kurs Bitcoin

Tom Lee, jeden z najbardziej znanych analityków branży kryptowalut, powiedział, że rynek akcji musi osiągnąć nowe maksima na wykresach, zanim […]

Tom Lee, jeden z najbardziej znanych analityków branży kryptowalut, powiedział, że rynek akcji musi osiągnąć nowe maksima na wykresach, zanim kurs Bitcoina ponownie wejdzie w pełną hossę.

W dwóch tweetach, które Lee opublikował 25 września, założyciel Fundstrat Global Advisors uspokoił fanów kryptowalut. Uważa, że obawy dotyczące stanu kursu Bitcoina, który zaliczył poważne nurkowanie, są przesadzone.

Kurs Bitcoina spada

kurs bitcoinaNajwiększa kryptowaluta spadła w tym tygodniu o 15 proc., co spowodowało, że wielu inwestorów wyraziło spore obawy o to, że właśnie na rynek wracają niedźwiedzie i teraz ponownie czeka nas bessa.

„[Rynek] Jest wykupiony i potrzebuje słabszych nastrojów. Nasz [Bitcoin Misery Index] mówi to od lipca”

– podsumował Lee.

Jak zauważyli niektórzy inwestorzy, indeks S&P 500 stracił na wartości tuż przed spadkiem na Bitcoinie, który miał miejsce dokładnie we wtorek. Dla Lee i Fundstrat oba wydarzenia są ze sobą ściśle powiązane.

„Spadek [Bitcoina] nastąpił po wyprzedaży [akcji]”

– kontynuował w dalszym tweecie.

Dodał, że „wzmacnia to naszą„ niepopularną” opinię która mówi, że Bitcoiny nie radzą sobie dobrze w środowisku „bez trendów makro”.

Lee stwierdził też:

„Są potrzebne nowe wzrosty na S&P 500, zanim BTC może [ponownie] wystartować. Dlaczego? Uważamy, że krypto to handel detaliczna, a zatem ryzyko.”

Dlaczego spada?

Korekta Bitcoina do 8 000 USD skłoniła wielu do snucia licznych teorii dot. powodu tego spadku. Jedni tłumaczą to tylko analizą techniczną. Inni – rozczarowującym startem Bakkt, o czym szerzej pisaliśmy tutaj. Jest jeszcze trzecia grupa – fanów makroekonomii i geopolityki – która powodów upatruje się w aferze w USA związanej z potencjalnym impeachmentem Donalda Trumpa, który ponoć naciskał na władze Ukrainy, by te podały mu haki na syna jego głównego konkurenta w wyścigu do Białego Domu – Joe’go Bidena.

Tymczasem Lee powiedział zwolennikom BTC, aby zaczekali z nowymi zakupami, aż jego wskaźnik Bitcoin Misery Index (BMI) będzie sugerował jeszcze bardziej pesymistyczne nastroje.

W momencie pisania tych słów BTC kosztuje nieco ponad 8 400 USD.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin cena btc cena cena bitcoina cena btc kurs bitcoina kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.