za
token ripple

Token XRP czeka ciężki rok – uważa Mike Novogratz

2020-02-05
Ripple

Mike Novogratz twierdzi, że token XRP czeka ciężki rok. Dlaczego? Ponoć jego cena ma nadal spadać. Szef Galaxy Digital winą za ten stan rzeczy obarcza samo Ripple, które stoi za platformą i tokenami.

Atak na Ripple

To nie pierwszy raz, gdy ktoś atakuje Ripple za to, że firma wykonuje ponoć przy XRP złą robotę. O co chodzi? Dokładnie o to, że XRP jest faktycznie projektem scentralizowanym. Za emisję tokenów odpowiedzialna jest właśnie spółka Ripple. Niektórzy posądzają ją o cykliczne wyprzedaże jej własnych tokenów, co – zwłaszcza w okresie bessy – zaniża niepotrzebnie ich wartość.

Sama firma już wielokrotnie broniła się mówiąc, że takie rozumowanie i posądzenia są bezsensowne, bowiem jej samej bardzo zależy na wysokim kursie XRP. W końcu od tego ostatniego zależy jej sukces.

Token XRP będzie tracił

Novogratz wypowiedział się na temat XRP w czasie debaty z gwiazdą rynku finansów osobistych Ricem Edelmanem podczas krajowej konferencji LINC 2020 TD Ameritrade w Orlando na Florydzie.

Porównał Ripple do spółki, która bezmyślnie zrzuca na rynek swoje akcje, których cena stale przez to spada. Dodał, że w jego oczach jako inwestora zniechęca to do kupowania XRP. Niestety wcześniej jego fundusz zainwestował w Ripple aż 23,8 mln USD.

Sama firma szybko zareagowała na ciosy Novogratza:

„XRP jest zasobem cyfrowym. Nie jest akcją, ponieważ nie daje żadnych udziałów w Ripple ani żadnej innej firmie. Po drugie, XRP ma uzasadnioną użyteczność do płatności. Firmy takie jak MoneyGram, Bitso i inni używają XRP (…)

Dodano też:

„Te stwierdzenia sugerują, że Mike nie rozumie, w jaki sposób Ripple zarządza swoimi udziałami w XRP i nie poświęcił czasu na przeczytanie tego, co udostępniamy publicznie co kwartał.”

Podczas konferencji Novogratz sugerował też, że trend spadkowy na XRP może się utrzymywać w 2020 roku:

„W ubiegłym roku osiągnęło to gorsze wyniki. Sądzę, że w tym roku znów osiągnie znacznie gorsze wyniki i to tylko z powodu podaży”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności