XRP na jednej z głównych giełd w Szwajcarii

Ripple dolina kryptowalutowa

Cyfrowa platforma do wymiany wirtualnych zasobów ze Szwajcarii – Smart Valor –

bitbay zonda

Cyfrowa platforma do wymiany wirtualnych zasobów ze Szwajcarii – Smart Valor – dodała u siebie obsługę tokenu Ripple – XRP. Od teraz użytkownicy giełdy będą mogli handlować trzecią co do wielkości cyfrową walutą świata w stosunku do euro, franka szwajcarskiego, dolara amerykańskiego i funta.

Regulowana giełda z krypto-doliny

Misją Smart Valor jest „zbudowanie nowej infrastruktury rynku finansowego, która zdemokratyzuje dostęp do bogactwa i sprawi, że ekskluzywne inwestycje staną się powszechnie dostępne”, twierdzi Olga Feldmeier, CEO firmy.

Warto dodać, że Smart Valor jest jedną z niewielu firm zorientowanych na kryptowalutach, którym udało się uzyskać niezbędną zgodę na legalną działalność na rynku szwajcarskim. Podczas sierpniowej rozmowy z Bloombergiem, Feldmeier podkreśliła znaczenie zgodności z przepisami w branży kryptowalut:

„Zasadniczo 90 procent giełd – nawet nie wiesz, gdzie one są [zarejestrowane]. (…) Niedawno pojawił się raport Bitwise dla Security and Exchange Commisson, z którego wynika, że istnieje tylko dziesięć giełd, które działają zgodnie z prawem i [są przez to w pełni] bezpieczne”.

Po zapewnieniu sobie dodatkowego finansowania w wysokości 3,25 mln USD Smart Valor uruchomił pierwszą giełdę, która oferuje zarówno handel, jak i usługi wymiany kryptowalut. Miało to miejsce w lipcu 2019 r. Jak na razie firma świadczy usługi klientom ze Szwajcarii i Lichtensteina.

XRP w ofercie

Ripple xrpOd samego początku Smart Valor pozwalał swoim klientom handlować Bitcoinami i tokenami Ethereum. Jednak od niedawna giełda z Zug poszerza listę dostępnych monet.

Przed dodaniu XRP Smart Valor dodało także obsługę EOS, Stellar, Litecoina i niektórych innych zasobów cyfrowych.

Kontrowersje wokół Ripple

XRP pozostaje pod kątem obrotu na rynkach trzecim największym zasobem w przestrzeni kryptowalut. Tyle że stojąca za tokenem firma Ripple ma spore problemy wizerunkowe. Społeczność zarzuca jej manipulowanie podażą tokenów, ale też – co jest jednak oczywiste w przypadku tego projektu – centralizację.

Zarząd firmy broni się tym, że działa w interesie XRP, bowiem sam ma w tym swój interes, jako podmiot, który posiada sporą liczbę takich tokenów.

Tagi
kryptowaluty Ripple Szwajcaria XRP

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.