za

Rynek akcji spadnie o 50% powodując zanik klasy średniej – twierdzi Todd „Bubba” Horwitz

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Nie milkną głosy po piątkowym przemówieniu Jerome’a ​​Powella podczas dorocznego Sympozjum Ekonomicznego w Jackson Hole. Główne indeksy giełdowe, kryptowaluty i metale szlachetne znacznie straciły na wartości od tego czasu. Co więcej, rynek cyfrowych aktywów opuściło ponad 240 miliardów dolarów, a indeks Fear and Greed Index stale spada w kierunku „ekstremalnego strachu”. Teraz główny strateg w bubbatrading.com, Todd „Bubba” Horwitz, oznajmił, że ​​podwyżka stóp procentowych przez Fed doprowadzi do zaniku amerykańskiej klasy średniej.

Nerwowo na rynku akcji i kryptowalut

Na rynku akcji oraz kryptowalut ponownie zapanował strach oraz niepewność. Podczas piątkowego Sympozjum Ekonomicznego w Jackson Hole prezes Rezerwy Federalnej – Jerome Powell – zapowiedział, że naprawa amerykańskiej gospodarki i zapanowanie nad obecną zmiennością cen zajmie „trochę czasu”. Dodał również,  że będzie odczuwany „pewny ból” spowodowany surową polityką Fedu. Po jego wystąpieniu w Wyoming, Wall Street przeszło spore poruszenie. Podczas piątkowego dzwonka zamykającego wszystkie trzy główne benchmarki (S&P 500, Dow Jones i Nasdaq Composite) spadły one o ponad 3%. Najwięcej strat odnotował Nasdaq, który stracił 3,94% wartości. Są to również jego najgorsze straty od połowy czerwca.

Indeks S&P 500 poleciał w dół o 3,37%, zamykając dzień na poziomie 4057,66 punktu, a indeks Dow Jones Industrial Average stracił ponad 1000 punktów, czyli około 3,03%. Na rynku metali szlachetnych również odnotowano straty. Złoto i srebro spadły na początku weekendu od 1,13% do 1,79%. Platyna straciła na wartości o 2,38%, a pallad spadł o 1,49% w stosunku do dolara amerykańskiego.

Sektor cyfrowych aktywów również został mocno dotknięty ostatnimi wydarzeniami i nie za dobrze sobie radzi w ostatnich dniach. Rynek kryptowalut stracił 6% w piątek i spadł o kolejne 4% w sobotę po południu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Strateg rynkowy spodziewa się redukcji od 50 do 60% na rynkach akcji

Wielu strategów i analityków jest zdania, że sytuacja ekonomiczna coraz bardziej wymyka się spod kontroli. Twierdzą, że światowe rynki w najbliższych latach będą się tylko pogarszać. Główny strateg w bubbatrading.com – Todd „Bubba” Horwitz – podczas ostatniego wywiadu powiedział Davidowi Linowi z Kitco, że giełdy mogą stracić 50% wartości od tego momentu. Horwitz swoją prognozę przypisuje podwyżce stóp procentowych przez Fed w czasie recesji. Dodał również, że ruchy finansowe mogą być związane z kontrowersyjnym Wielkim Resetem.

Bank centralny USA podnosi stopy procentowe w czasie recesji. Tego nigdy wcześniej nie robiono… Za tym wszystkim, co się dzieje, stoi program polityczny, który polega na próbie stworzenia Wielkiego Resetu. Administracja [Bidena] szuka Wielkiego Resetu. Nie będzie już klasy średniej.

– twierdzi Horwitz.

Horwitz odniósł się również do słów Powella podczas Sympozjum Jackson Hole w Wyoming. Strateg rynkowy skomentował je następująco:

Uwagi [Powella] to uwagi idioty

– przytoczył tu dodatkowo fakt, że na zeszłorocznym Sympozjum Powell stwierdził, że inflacja jest przejściowa.

Jerome Powell próbuje uciec od tego, co ma się wydarzyć, czyli od hiperinflacji. Poczekaj, aż cena ropy znów zacznie gwałtownie rosnąć. Jak myślisz, co się wtedy stanie z inflacją? W tym roku będziemy mieć niedobór żywności. W wielu krajach dojdzie do zamieszek związanych z żywnością

– przewiduje strateg.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.