za
TimDraper2

Tim Draper częściowym zwycięzcą aukcji majątku po Silk Road

2014-12-06
Biznes
European Halving Party 2024

 

 

Inwestor Tim Draper wygrał w czasie piątkowej aukcji 2000 z 50 000 bitcoinów, jakie amerykańska agencja federalna wystawiła na drugiej licytacji majątku zamkniętego w 2013 r. Silk Road. W czasie pierwszej, czerwcowej aukcji Draper wygrał ówczesną pełną pulę 30 000 BTC.

 

Mimo sprzedaży już 80 000 bitcoinów władze nadal są w posiadaniu 94 000 BTC (równowartość 35 mln dolarów), które sprzedadzą w kolejnych aukcjach. W licytacji brało udział tym razem 11 oferentów (w czerwcu było ich 45), którzy złożyli 27 ofert (poprzednio – 63). Pozornie niższa frekwencja może wynikać jednak z faktu, że wielu uczestników aukcji zrzeszonych było w utworzonych na tę okazję syndykatach. Udział w licytacji wzięły także m.in. Pantera Capital (firma inwestycyjna koncentrująca się na Bitcoinie i kryptowalutach) oraz syndykat utworzony przez dział handlowy Second Market Inc. czyli pierwszej giełdy Bitcoina oficjalnie powiązanej ze znanymi osobistościami z Wall Street.

 

Sam 56-letni Tim Draper pochodzi z rodziny o pokoleniowej tradycji finansowej. Jego dziadek, William Henry Draper Jr, założył pod koniec lat 50. spółkę Draper, Gaither and Anderson, zaś ojciec, William Henry Draper III, Draper & Johnson Investment Company i był jednym z pierwszych inwestorów Skype’a (w 2005 r. jego firma sprzedała 10% swoich udziałów eBay’owi za 4.1 miliardów dolarów). Sam Tim ukończył uniwersytet Stanford i Szkołę Biznesu Harvardu. Dziś zdaje się interesować głównie rynkiem internetowym. Jego przedsiębiorstwo, Draper Associates, zadeklarowała oficjalnie, że dofinansuje liczbą 300 BTC każdą firmę, która nawiąże współpracę z Boots, bitcoinowym start-upem założonym przez syna Tima, Adama. Sam inwestor zauważa ciekawy fakt w swoim mailowym oświadczeniu:

 

Interesujące jest to, że gdy ustalamy taką wycenę 300 bitcoinów mogą być warte jutro 120 000 dolarów, ale ich wartość może także wzrosnąć (lub spaść), kiedy przedsiębiorcy faktycznie je otrzymają.”

 

 

Oświadczył także, że zamierza kupić większą liczbę bitcoinów właśnie ze względu na nowo otwarte przedsięwzięcie syna:

 

Będę musiał kupić więcej bitcoinów na otwartym rynku, aby spełnić swoje zobowiązanie względem Boost.”

 

 

W chwili, gdy pisany jest ten tekst nieznany jest oficjalny główny zwycięzca aukcji. Jej organizatorzy sami przyznają, że do poniedziałku nie będę mogli nic oficjalnie ogłosić:

 

Nie jesteśmy w stanie niczego potwierdzić, zaprzeczyć czy wydać jakikolwiek komunikat, aż cała procedura się nie zakończy”.

 

 

Jacek Walewski

Fotografia: Flickr.com, licencja CC

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności