CEO Apple Tim Cook zainwestował w BTC

Bitcoin Tim Cook

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, zasugerował w wywiadzie z 9 listopada, że ​​jest inwestorem na rynku BTC – Myślę, że rozsądne […]

bitbay zonda

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, zasugerował w wywiadzie z 9 listopada, że ​​jest inwestorem na rynku BTC – Myślę, że rozsądne jest posiadanie BTC w ramach zdywersyfikowanego portfelapowiedział.

Tim Cook z bitcoinami

Cook, zapytany, czy jest właścicielem bitcoina lub innej kryptowaluty, odparł, że tak i uważa to za mądre posunięcie inwestycyjne.

– Nawiasem mówiąc, nie udzielam nikomu porad inwestycyjnych – zastrzegł.

Cook został również zapytany, czy można go nazwać „bykiem na rynku bitcoina”. Innymi słowy, dziennikarz chciał poznać jego prognozy kursu kryptowaluty. Uchylił się jednak od odpowiedzi, mówiąc, że nie chciałby, by ktoś dokleił mu taką czy inną etykietkę. Dodał również, że bitcoin jest z pewnością czymś, czym on sam jest zainteresowany.

Opowiedział, że interesował się bitcoinem i kryptowalutami „od jakiegoś czasu” i analizował ten rynek, chcąc się o nim jak najwięcej dowiedzieć. Powiedział też dobitnie, że jego zainteresowanie dotyczy wyłącznie „osobistego punktu widzenia”, a firma obecnie nie planuje kupić BTC.

(…) nie sądzę, aby ludzie kupowali akcje Apple, aby uzyskać ekspozycję na kryptowaluty – powiedział Cook, odnosząc się do tego, w jaki sposób nie inwestowałby zasobów zarządzanej przez siebie firmy.

 

Jeśli chodzi o dodawanie usług dotyczących bitcoina do produktów Apple, lub akceptowanie BTC jako metody płatności, Cook powiedział również, że „nie jest to coś, odnośnie czego mamy natychmiastowe plany”.

Tim Cook

Steve Wozniak

Z kolei w październiku współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, okazał się być bardziej zadeklarowanym fanem bitcoina niż Tim Cook, mówiąc, że „bitcoin to matematyczna czystość” i, że „nigdy nie może powstać kolejny bitcoin”. Nakreślił również podobieństwa między „sztucznym” dolarem amerykańskim a „matematycznie czystym” bitcoinem.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
Apple bitcoin btc kryptowaluty Tim Cook

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.