za
Tether stworzy w Gruzji ekosystem peer-to-peer

Tether podejmuje współpracę z rządem Gruzji

2023-07-03
Kryptowaluty
Binance Launchpool

Tether, czyli firma stojąca za USDT ogłosiła, że podejmuje współpracę z Gruzją. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Tethera i raportem Forklog, firma podpisała Memorandum of Understanding (MOU) z gruzińskim rządem.

Na początku firma zamierza utworzyć fundusz, który będzie wspomagał inwestycje i dotował gruzińskie startupy działające w dziedzinie technologii blockchain. Działania te mają na celu promocję Gruzji jako kraju o atrakcyjnym ekosystemie dla start-upów technologicznych.

Promocja technologii blockchain, czyli działania Tether w Gruzji

Firma odpowiadająca za jednego z najpopularniejszych stablecoinów zamierza promować w Gruzji systemy płatności oparte na technologii peer-to-peer. Tether wprowadzi taki system zarówno w sektorze administracji publicznej, jak i w sektorze prywatnym.

Zastępca Ministra Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji, Irakli Nadareishvili stwierdził, że rząd zgodził się na współpracę w dziedzinie edukacji związanej z technologią blockchain. Decyzja ta była podyktowana zarówno chęcią rozwoju lokalnych przedstawicieli technologii blockchain, jak i wprowadzeniem do kraju firm działających w tym zakresie.

Decyzja ta może być dość zaskakująca, ponieważ Gruzja do tego czasu miała raczej mieszane relacje ze światem kryptowalut. Według danych z Uniwersytetu Cambridge ze stycznia 2022, Gruzja jest odpowiedzialna za zaledwie 0,23% mocy obliczeniowej (hashrate) Bitcoina na świecie.

Gruzja zwraca się dziś w stronę technologii blockchain, ponieważ widzi rosnący potencjał nie tylko kryptowalut, ale także i Web3.

Co Tether chce osiągnąć w Gruzji?

Firma Tether zdecydowanie chce skorzystać z okazji. Otwarcie się Azji Środkowej na kryptowaluty, to bowiem doskonały moment na zaznaczenie swojej pozycji. Aspiracje Hongkongu do tytułu kryptowalutowego i blokchainowego hubu i otwarcie oddziału Binance w Kazachstanie, to tylko niektóre przykłady na to, że świat Wschodu chce skorzystać na działaniach SEC przeciwko kryptowalutom.

Według CTO firmy, Pablo Ardoino, Tether stworzy we współpracy z rządem Gruzji kwitnące środowisko dla wykorzystania technologii peer-to-peer. Współpraca ta ma być znaczącym kamieniem milowym dla Tethera.

W tym roku Tether zawarł umowę MoU z Uniwersytetem Biznesu i Technologii w Gruzji. Strony uzgodniły promowanie edukacji w dziedzinie kryptowalut i blockchaina. Niewielka ilość międzynarodowych graczy branży krypoto w tym kraju jest zdecydowanie na rękę Tetherowi. Budowanie pozycji w Azji Środkowej oraz na Dalekim Wschodzie stanie się niedługo priorytetem wielu kryptowalutowych i blockchainowych firm.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności