Tether oddala się od blockchaina Bitcoina i przechodzi na Ethereum

Wiadomości

Tether, pomimo związanych z nim kontrowersji, staje się coraz bardziej istotnym tokenem na rynku kryptowalut. Aby się rozwijać oraz zadowolić […]

Tether, pomimo związanych z nim kontrowersji, staje się coraz bardziej istotnym tokenem na rynku kryptowalut. Aby się rozwijać oraz zadowolić swoich użytkowników, stopniowo porzuca on protokół Omnia na rzecz blockchaina Ethereum.

Tether oddala się od blockchaina Bitcoina

Ostatnie badania Arcane wykazały, że w miarę jak podaż Tethera osiąga nowe szczyty, zaczyna on oddalać się od oryginalnego blockchaina Bitcoina. Tether był początkowo oparty na protokole Omni na blockchainie BTC, a następnie stopniowo otwierał się na kolejne protokoły. Z biegiem czasu USDT zaczęło wykorzystywać sieci Ethereum, Tron oraz EOS, a w ostatnim roku przejęły one znaczną część jego działalności transakcyjnej.

Sieć Ethereum daje większe możliwości

Podczas gdy dominacja Bitcoina na rynku kryptowalut jest niepodważalna, protokoły oparte na blockchainie bitcoina powoli stają się mniej atrakcyjne. Wysoka popularność najstarszej kryptowaluty powoduje, że liczba transakcji jest zbyt duża, aby mogła zostać obsłużona przez protokoły takie jak Omni. Z tego powodu wiele kryptowalut zaczęło przenosić swoje monety na inne blockchainy np. Ethereum.

Przejście Tethera na protokół Ethereum było spowodowane szybszymi potwierdzeniami, krótszym czasem wypłaty z giełd i niższymi opłatami, w porównaniu z protokołem Omni.

Anthony Sassano, założyciel firmy analitycznej EthHub, zauważył, że sieć Ethereum jest znacznie szybszym rozwiązaniem dla Tethera i innych stablecoinów w zakresie dokonywania płatności.

Paolo Ardoino, CTO w Tether, stwierdził z kolei, że opłaty transakcyjne i czas potwierdzenia były głównymi powodami, które popchnęły Tether do przejścia na protokół Ethereum. Napisał także, że firma musi spełniać oczekiwania swoich użytkowników, dlatego dokonuje niezbędnych usprawnień.

Naprawdę szanujemy Omni, ponieważ był to podstawowy protokół, który pozwolił nam stworzyć Tethera. Jednak musieliśmy dać traderom to, o co nas prosili.

Aktualne dane

Według „transparency page” Tethera, firma ma obecnie w obiegu około 1,3 mld USDT na protokole Omni oraz prawie 5,8 miliardów USDT na blockchainie Ethereum. Łącznie firma posiada aktywa o wartości ponad 9 miliardów dolarów. Wynika z tego, że oryginalny protokół, dzięki któremu został stworzony Tether stanowi nieco ponad 10% całości. Sieć ETH natomiast przejęła ponad 50% jego działalności.

Tagi
ETH Ethereum omni Tether USDT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.