za
terminal price , inwestor patrzy na wykres

Wskaźnik Terminal Price sugeruje ATH bitcoina na poziomie 110 000 USD

Cena bitcoina rośnie. W skali tygodnia wzrosła o ponad 5%. Pewien klasyczny wskaźnik on-chain – Terminal Price – sugeruje, że szczyt kursu kryptowaluty w tym cyklu może wynieść co najmniej 110 000 USD.

Terminal Price

Chodzi o tzw. Terminal Price. To kluczowy wskaźnik, obliczany poprzez podzielenie „dni zniszczonych coinów” (Coin Days Destroyed, CDD) przez istniejącą podaż. CDD mierzy liczbę dni uśpienia BTC za każdym razem, gdy pewna ilość coinów przemieszcza się w łańcuchu, służąc jako wskaźnik zamiarów i aktywności hodlerów. Stworzony przez Philipa Swifta, głównego analityka w firmie Glassnode, Terminal Price pomaga w określeniu ATH w danym cyklu.

Podczas hossy w 2017 r. i w kwietniu 2021 r. kurs bitcoina uderzył w linię trendu Terminal Price. Swift sugeruje, że sprzedaż „w pobliżu” ceny końcowej może być rozsądną strategią.

Źródło: Look Into Bitcoin

Zgodnie z modelem, w czasie obecnego cyklu ATH może wynieść 110 000 USD. Hossa natomiast ma się zakończyć pod koniec 2025 r. Jednocześnie jednak warto dodać, że w związku z tym, że Terminal Price rośnie z biegiem czasu, 110 000 USD za 1 BTC może okazać się ostrożnym szacunkiem.

terminal price , inwestor patrzy na wykres

Pi Cycle Top

Dodatkowym wskaźnikiem przyciągającym uwagę jest „Pi Cycle Top”. Wykorzystuje on dwie średnie kroczące – ich przecięcie się sygnalizuje kolejny szczyt – aczkolwiek z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem.

Źródło: Philip Swift/X

Te wskaźniki on-chain dostarczają nam cennych spostrzeżeń. Mimo to niezwykle ważne jest, aby podchodzić do inwestycji w bitcoina w odpowiedzialny sposób, samodzielnie analizując wiele aspektów tej inwestycji. Warto zauważyć, że obecny cykl BTC może być inny niż poprzednie. Wzrosty bowiem teoretycznie będą napędzane trzema czynnikami: halvingiem (tak jak w ubiegłych latach), powstaniem ETF-ów na BTC i obniżką stóp proc. przez Fed. Ponadprzeciętny napływ kapitału na rynek kryptowalut może sprawić, że dotychczasowe analizy będą miały mniejsze znaczenie. Sytuacja w branży będzie bowiem ponadprzeciętna.

Dziś jeden bitcoin kosztuje nieco ponad 37 000 USD.

Powyższy tekst nie ma charakteru porady inwestycyjnej. Inwestujecie zawsze na własną odpowiedzialność.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.