za
Superchief Gallery, czyli galeria sztuki NFT.

Sztuka bez granic – pomysł założyciela Superchef Gallery

2023-08-09
MetaverseNFT
Binance Launchpool

Szał na NFT definitywnie skończył się w 2021 roku. Niektórzy jednak nadal widzą w NFT potencjał, czego dowodem jest Bixal od Binance oraz akcja założyciela Superchief Gallery. Jego misją jest globalne połączenie 50 galerii, które wystawią NFT w formie fizycznej.

Choć brzmi to zawile, tak okazuje się, że pomysł znalazł wielu zwolenników. Pierwszą galerią, która zdecydowała się na wystawienie kolekcji NFT jest galeria IHAM w Paryżu.

NFT w galerii sztuki, czyli projekt Edwarda Zipco

Granica pomiędzy sztuka cyfrową i NFT zatarła się na tyle mocno, że stanowi transcendentną podstawę metawersum. Dzieła sztuki w formie tokenów NFT cieszą się sporą popularnością, szczególnie wśród wszystkim miłośników sztuki cyfrowej. Jednym z nich jest Edward Zipco, czyli założyciel Superchief Gallery, która została otwarta na Manhattanie w marcu 2021. Jest to galeria, w której wystawiane są kolekcje niewymienialnych tokenów, w formie cyfrowych obrazów (lub animacji) wyświetlanych na ekranach.

Okazuje się jednak, że plan Zipco nie ograniczał się tylko do stworzenia jednej galerii NFT. Jego misją jest współpraca z 50 galeriami z całego świata, aby możliwe było jednoczesne wystawianie kolekcji NFT na każdym kontynencie. Dzięki temu artyści mogliby wystawiać swoje dzieła i każdy mógłby je zobaczyć, bez konieczności podróżowania do innego kraju.

Podczas wydarzenia EthCC w Paryżu, Edward Zipco ujawnił, że zamierza stworzyć sieć galerii, które będą wystawiały kolekcje niewymienialnych tokenów. Pierwszą galerią, która zdecydowała się uczestniczyć w projekcje Zipco, jest paryska galeria IHAM. Została w niej wystawiona kolekcja NFT „Cyberpunk”.

Kolejnymi galeriami, które mają uczestniczyć w projekcie będą NFT Factory, Unpaired Gallery w Szwajcarii, Knox Gallery w Japonii, Uncommon Gallery w Korei Południowej, OX Society w Kanadzie, jaki Oshi Gallery w Australii.

Galeria sztuki NFT Superchief.

Nowe oblicze tokenów NFT

Prezentacja NFT w tradycyjnych galeriach, to multimedialny spektakl, który przyciąga swoją oryginalnością. Inicjatywy podobne do tej twórcy Superchief Gallery pokazują, że w niewymienialnych tokenach nadal drzemie potencjał. Bixel od Binance, czy airdropy NFT od Starbucksa, to tylko niektóre przykłady świadczące o tym, że tokeny NFT mają się nadal całkiem dobrze.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności