za
Szczepan Bentyn pnt

Szczepan Bentyn i PNT – startuje śledztwo w sprawie działań projektu

1,5% dla maluszka

Szczepan Bentyn i Pracownia Nowych Technologii (PNT) powracają na fronty portali, które piszą o kryptowalutach. Niestety nie za sprawą nowych inwestycji, a śledztwa w sprawie projektu, które właśnie startuje.

PNT

Prokuratura Okręgowa w Warszawie informuje na swojej stronie internetowej o swoich działaniach, jakie dot. PNT:

“I. Doprowadzenia w okresie od lutego 2017 r. do listopada 2018 r. w Warszawie przez osoby zarządzające podmiotami: Pracownia Nowych Technologii sp. z o.o. Sp. komandytowa, Pracownia Nowych Technologii Sp. z o.o., Pracownia Finansowa Sp. z o.o., PNT Sp. z o.o. w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób, w łącznej kwocie nie mniejszej niż 21 450 000 zł stanowiącej mienie wielkiej wartości, poprzez doprowadzenie do udzielenia przez każdą z tych osób pożyczki dla spółki Pracownia Nowych Technologii sp. z o.o. sp. komandytowa, będącą warunkiem objęcia udziałów w w/w spółce jako komandytariuszy, wprowadzając ich w błąd co do zamiaru zrealizowania przedsięwzięcia w postaci kopalni kryptowalut oraz zamiaru i możliwości spłaty należności z tytułu zawartych umów pożyczki, to jest przestępstwa z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 294 § 1 kk.

II. Usunięcia w okresie od listopada 2011r. do lutego 2019r. w Łodzi składników majątku  Pracownia Nowych Technologii sp. z o.o. sp. komandytowa pozostającej w stanie niewypłacalności, w postaci 197 sztuk urządzeń Antminer L3 i 920 sztuk Antminer S9 z zasilaczem, czym wyrządzono szkodę wielu wierzycielom, to jest przestępstwa z art. 300 § 1 i 3 kk.”

Problemy

Oczywiście działania prokuratury nie świadczą jeszcze o winie PNT. O tym zadecyduje dopiero właśnie śledztwo.

O problemach PNT media zaczęły pisać w pierwszym kwartale tego roku po publikacji listu otwartego Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, które ostrzegało w dokumencie przed współpracą z projektem:

“W ostatnim czasie po raz kolejny otrzymaliśmy niepokojące informacje dotyczące firmy Pracownia Nowych Technologii oraz jej sytuacji ekonomicznej. Firma przedstawia się jako oferent “inwestycji w profesjonalne wydobywanie kryptowalut”. Niestety uczestnictwo w koniunkturalnym i tak zmiennym rynku cyfrowym wiąże się z bardzo dużym skomplikowaniem prowadzonego przedsiębiorstwa. Co za tym idzie, dużą możliwością popełniania błędu. Dlatego w naszej branży szczególnie tak ważne jest jak najdłuższe doświadczenie, aby zminimalizować ryzyka.

Aby móc zareagować odpowiednio do sytuacji, prosimy o kontakt wszelkie osoby, które współpracowały z PNT, szczególnie te, które czują się poszkodowane przez ich działalność, oraz wszystkich tych, których chcieliby się w tej sprawie rzeczowo wypowiedzieć.”

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności