za
Ukraiński klub piłkarski - Szachtar Donieck - współpracuje z Binance NFT przy zbiórce środków na pomoc Ukraińcom

Ukraiński klub piłkarski – Szachtar Donieck – współpracuje z Binance NFT przy zbiórce środków na pomoc Ukraińcom

2022-05-02
KryptowalutyNFT
Binance Launchpool

Szachtar Donieck, jestem z najbardziej znanych ukraińskich klubów piłkarskich, wyemituje własną kolekcję niezamiennych tokenów (NFT). Co więcej, drużyna wystawi na licytację klubowe koszulki z podpisami zawodników i trenerów, z której zyski zostaną przekazane osobom dotkniętym wojną Rosji z Ukrainą.

Ukraiński klub piłkarski - Szachtar Donieck - współpracuje z Binance NFT przy zbiórce środków na pomoc Ukraińcom

Szachtar Donieck współpracuje z Binance NFT

Szachtar Donieck to wiodąca drużyna piłkarska na Ukrainie. Właśnie ogłoszono informację, że klub wyemituje własną kolekcję niezamiennych tokenów. Klub zamierza również wystawić na licytację kilka podpisanych koszulek, aby zebrać fundusze dla obywateli Ukrainy dotkniętych trwającą wojną z Rosją. Informację w piątek ogłosiło Binance NFT, czyli platforma do handlu niewymiennymi tokenami, założona przez największą giełdę kryptowalut na świecie – Binance.

Aukcja rozpocznie się 7 maja i będzie trwała cały tydzień, jak podaje Binance w poście na swoim blogu.

Każdy, kto zaoferuje najwyższą cenę, otrzyma limitowaną edycję koszulki FC Shakhtar Donieck z logo „Football for Peace” – informuje platforma handlowa.

Na koszulkach swoje podpisy złożą wszyscy trenerzy i piłkarze obecnie grający w drużynie, w tym ukraińskie gwiazdy Taras Stepanenko, Michaił Mudryk i Andrij Pyatov.

Tajemnicze pudełka NFT

Co więcej, na sprzedaż zostanie również wystawione 10 000 tajemniczych pudełek NFT po cenie 10 BUSD (stablecoin od Binance oparty o dolara amerykańskiego). Pojawią się one już w najbliższą sobotę na Binance NFT Marketplace.

Dochód z aukcji i sprzedaży Mystery Boxów zostanie przekazany na Społeczną Fundację Szachtar oraz na Fundację Pomocy Dobroczynnej Binance. Pieniądze trafią następnie do ukraińców potrzebującym pomocy humanitarnej.

Jesteśmy skupieni na pomocy ukraińskiej społeczności w odbudowie tego kraju po obecnym kryzysie. Blockchain jest do tego idealny, biorąc pod uwagę przejrzystość i odpowiedzialność, jaką zapewnia”– komentuje Sergei Palkin, dyrektor generalny Szachtar Donieck.

Podczas trwającego kryzysu na Ukrainie cyfrowe aktywa, w tym NFT, odegrały ważną rolę w zapewnianiu szybkiej, wydajnej i prostej pomocy potrzebującym osobom – dodała Helen Hai, szefowa Binance NFT.

Szachtar swoją pierwotną siedzibę i stadion posiadał w mieście Donieck, na wschodzie Ukrainy. Od 2014 roku miasto to jest kontrolowane przez prorosyjskie siły separatystyczne. Konflikt militarny w Donbasie zmusił klub piłkarski do przeniesienia siedziby do Kijowa. Od tego czasu Szachtar rozgrywa swoje domowe mecze we Lwowie, Charkowie i stolicy Ukrainy.

Ukraiński klub piłkarski - Szachtar Donieck - współpracuje z Binance NFT przy zbiórce środków na pomoc Ukraińcom

Duże wsparcie dla Ukraińców ze świata kryptowalut

Od momentu, gdy Rosja rozpoczęła inwazję wojskową pod koniec lutego, Ukraina polega w dużej mierze na kryptowalutowych darowiznach. W ten sposób udało się już zebrać miliony dolarów na sfinansowanie obrony i rozwiązywanie problemów humanitarnych.

Polska społeczność kryptowalut również dołączyła do zbiórki startując z akcją Crypto for Ukraine. Wszystkie zebrane za jej pomocą środki zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej. PAH pomaga mieszkańcom Ukrainy od 2014 roku, czyli od początku tego konfliktu.

Rząd Finlandii w zeszłym tygodniu zapowiedział, że przekaże sporą część zarekwirowanych od przestępców bitcoinów na pomoc Ukrainie.
W ostatnich latach władze tego kraju przeprowadziły kilka operacji przeciwko narkotykowym bossom, handlarzom i innym przestępcom. W ich wyniku przejęto bitcoiny o wartości prawie 77 mln dolarów.  Rząd Finlandii jest gotów przekazać część tej kwoty Ukrainie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności