Kryptowaluty

Świat reaguje na LibraCoin

Wczoraj poznaliśmy oficjalne szczegóły dot. LibraCoina – kryptowaluty Facebooka. Świat zareagował szybko. Wątpliwe jednak, by Mark Zuckerberg cieszył się z […]

Data publikacji: 19 czerwca 2019

bitbay

Wczoraj poznaliśmy oficjalne szczegóły dot. LibraCoina – kryptowaluty Facebooka. Świat zareagował szybko. Wątpliwe jednak, by Mark Zuckerberg cieszył się z tych komentarzy.

LibraCoin w ogniu krytyki

Reuters podaje, że Maxine Waters, przewodnicząca Komitetu ds. Usług Finansowych, chce, by Facebook wstrzymać prace nad LibraCoin. Uważa, że urzędnicy i politycy powinni najpierw zbadać projekt:

„Facebook ma dane dot. miliardów ludzi i wielokrotnie pokazywał lekceważenie w sprawie ochrony i korzystania z tych danych. Wraz z ogłoszeniem, że planuje stworzyć kryptowalutę, Facebook kontynuuje niekontrolowaną ekspansję i rozszerza swój wpływ na życie użytkowników.”

Wcześniej już także Republikanin Patrick McHenry żądał przesłuchania szefostwa giganta mediów społecznościowych dot. kryptowaluty.

„Facebook jest już zbyt duży i zbyt potężny, a także wykorzystał tę siłę do użycia danych użytkowników bez ochrony ich prywatności. Nie możemy pozwolić Facebookowi na uruchomienie ryzykownej, nowej kryptowaluty bez nadzoru”

-dodaje w swoim oświadczeniu demokratyczny senator Sherrod Brown, który zasiada w Senackim Komitecie Bankowym.

Jak widać w USA, LibraCoin wywołał kontrowersje zarówno w obozie Demokratów jak i Republikanów.

Co na to Europa?

Głucha na pomysły Zuckerberga nie pozostaje Europa. Francuski minister finansów Bruno Le Maire wezwał teraz do większej regulacji rynku spółek technologicznych.

„Ten instrument do transakcji pozwoli Facebookowi na zbieranie milionów danych, co wzmacnia moje przekonanie, że istnieje potrzeba regulacji cyfrowych gigantów”

-wyjaśnił w ostatnim wywiadzie udzielonym radiu Europe 1.

Trochę innego zdania jest gubernator Banku Anglii Mark Carney. Brytyjski urzędnik podkreśla, że ma „otwarty umysł” w kwestii cyfrowej waluty Facebooka. Nawet jednak on nie kryje tego, że należy wziąć pod uwagę przygotowanie bardziej rygorystycznych regulacji prawnych.

Szwajcarski organ nadzoru finansowego przyznał mediom, że jest w kontakcie z Facebookiem. Jak na razie nie podjął jednak żadnych decyzji dot. regulacji projektu.

Z kolei Markus Ferber, niemiecki europoseł, przekazał w swoim oświadczeniu, że LibraCoin powinien być sygnałem ostrzegawczym dla urzędników. Przy okazji wezwała Komisję Europejską do rozpoczęcia prac nad ramami regulacyjnymi dla rynku kryptowalut.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion