Suma Etherów na giełdach spada

Ethereum Wiadomości

Według najnowszej analizy firmy Glassnode, znanego dostawcy analityki on-chain, suma Etherów na giełdach spadła poniżej najniższego poziomu, jakie zanotowano na […]

bitbay zonda

Według najnowszej analizy firmy Glassnode, znanego dostawcy analityki on-chain, suma Etherów na giełdach spadła poniżej najniższego poziomu, jakie zanotowano na rynku prawie dwóch lat.

Suma Etherów na giełdach spada

Glassnode szacuje, że obecnie na scentralizowanych giełdach znajduje się zaledwie 13,3 miliona Etherów, a to najmniej od czerwca 2019 roku. W związku z tym scentralizowane platformy posiadają około 52,4 miliarda dolarów w ETH, czyli 11,5% całej podaży Ethereum.

Liczba Etherów na giełdach spadła o 30% w ciągu 9 miesięcy od osiągnięcia szczytowego poziomu 19 milionów ETH z września 2020 r.

Niskie saldo ETH na giełdach jest zwykle rozumiane jako bardzo bycze zjawisko dla rynku, ponieważ prowadzi to do zmniejszenia podaży w stosunku do popytu na popularnych platformach transakcyjnych. Malejące salda walutowe sugerują, że inwestorzy długoterminowi przenoszą swoje aktywa do bezpiecznych miejsc przechowywania (cold walletów) lub blokują swoje fundusze, aby generować zyski dzięki zdecentralizowanym protokołom finansowym lub stake’owaniu.

BTC a ETH

W swoim poniedziałkowym raporcie „Week on Chain” dostawca danych Glassnode zauważył również, że nastąpiło pewne zmniejszenie ekspozycji na Bitcoinie na korzyść Ethereum.

Glassnode twierdzi ponadto, że inwestorzy długoterminowi mogli ostatnio przejść na ETH.

Suma Etherów na giełdach

W raporcie firmy dodano, że aktywność w łańcuchu znacznie wzrosła w ciągu ostatnich czterech tygodni. Całkowita liczba  inteligentnych kontraktów, transakcji Uniswap i transakcji dziennych odnotowała znaczny wzrost od początku roku.

Dzienne transakcje osiągnęły z kolei w tym tygodniu rekord wszech czasów, wynoszący 1,63 miliona, co oznacza wzrost o 22,5% w porównaniu z poprzednim szczytem z grudnia 2017 r.

W chwili pisania tego tekstu cena Etheru znajdowała się na poziomie nieco poniżej 3900 USD, spadając z ostatniego rekordowego poziomu 4220 USD z 10 maja.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
ETH ether giełdy kurs eth Suma Etherów na giełdach

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.