CEO SUKU: mining BTC jest oparty na OZE

Bitcoin Mining Wiadomości

Kilka dni temu Elon Musk stwierdził, że Tesla nie będzie już przyjmowała Bitcoinów (BTC) w zamian za swoje samochody. Powodem […]

Kilka dni temu Elon Musk stwierdził, że Tesla nie będzie już przyjmowała Bitcoinów (BTC) w zamian za swoje samochody. Powodem jest nieekologiczny sposób kopania kryptowalut. W piątek CNBC zamieściło z kolei na swoim kanale na YouTube wywiad z dyrektorem generalnym SUKU Yonathanem Lapchikiem, podczas którego ten wyjaśnił, że mining jest oparty na OZE i nie jest tak szkodliwy dla środowiska, jak powszechnie się uważa.

CEO SUKU: 75% energii użytej do wydobycia Bitcoinów pochodzi z energii odnawialnej

CEO SUKU twierdzi, że większa część energii, która jest wykorzystywana do kopania BTC, pochodzi z OZE.

Uważamy, że 75% to rzeczywista wartość – powiedział Lapchik dla CNBC, gdy był pytany o powyższą kwestię. – Górnicy są naprawdę zmotywowani do korzystania z energii odnawialnej – dodał.

Lapchik skrytykował też Elona Muska za jego wspomnianą decyzję.

– To zaskakujące, że Elon nie wziął tego pod uwagę przed wejściem na rynek [BTC], zanim zaakceptował Bitcoina jako mechanizm płatności dla Tesli – powiedział.

Przypomnijmy, że Tesla zaakceptowała płatności za pomocą Bitcoina w marcu tego roku. Wcześniej, w lutym, poinformowano inwestorów o zakupie przez spółkę BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów.

Musk jednak niedawno wyraził dezaprobatę dla energii pochodzących z paliw kopalnych. Do tego nie podobało mu się, że mining Bitcoina jest nieekologiczny. Ogłosił, że jego firma zaprzestaje więc przyjmowania BTC w zamian za swoje produkty.

suku

OZE a BTC

Warto przy tej okazji przypomnieć, że Jack Dorsey, założyciel Twittera, pisał w kwietniu na swoim portalu, że „Bitcoin zachęca do energii odnawialnej”.

Co jest jeszcze bardziej zastanawiające w obecnej sytuacji, poparł go… Musk.

Z drugiej strony, według danych Uniwersytetu Cambridge, Bitcoin zużywa teraz więcej energii niż cała Holandia. Ponadto nowe badanie przeprowadzone przez Nature Communications sugeruje, że wydobywanie Bitcoinów może nawet uniemożliwić Chinom osiągnięcie celów związanych z walką ze zmianą klimatu.

Z kolei firma analityczna CoinShares szacowała w 2019 r., że aż 74,1% wydobycia Bitcoinów (BTC) jest zasilane energią odnawialną.

Tagi
bitcoin btc cyfrowe waluty kryptowaluty mining

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.