za

Spore spadki inwestycji w blockchain wywołane pandemią

2020-08-16
Bez kategorii
robinhood aplikacja rejestracja

Firma KPMG świadcząca profesjonalne usługi opublikowała swój raport dotyczący blockchain. Spółka przewiduje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy blockchain będzie jednym z pięciu rozwijających się sektorów technologicznych. Co przełoży się na wzrost inwestycji ze strony przedsiębiorstw.

Raport zatytułowany “Enterprise Reboot”, został opracowany przez KPMG International HFS Research. Opiera się on na badaniu przeprowadzonym wśród 900 członków kadry kierowniczej z organizacji znajdujących się na liście Forbes Global 2000 . To największe przedsiębiorstwa publiczne o rocznych przychodach przekraczających 1 miliard dolarów.

Spore spadki inwestycji w nowe technologie

Stwierdzono że inwestycje w blockchain spadły o 63% z powodu pandemii. Raport jednak przewiduje że sektor ten, wraz ze sztuczną inteligencją (AI), 5G i technologiami automatyzacji procesów wkrótce odnotuje wzrost kapitału. Gdyż duże firmy będą starały się uzyskać przewagę konkurencyjna po pladze COVID-19

KMPG zauważył, że firmy z Global 2000 szybko przystąpiły się do cięcia środków finansowych na nowe technologie. Ograniczenia i recesje weszły w życie, co wymusiło na tych firmach priorytetowe działanie względem przetrwania na rynku. Około 40% menedżerów wskazało, że całkowicie zaprzestało inwestycji w nowe technologie.
W raporcie stwierdzono, że kryzys wywołany pandemią COVID-19 najmocniej uderzyła w finansowanie blockchain. Natomiast technologia rozproszonych rejestrów (DLT) przeszła do największego sektora nowych technologii. Spora część kadry kierowniczej uważa, również że nieciekawa sytuacja na świecie stworzył impuls do przyspieszenia inicjatyw w zakresie digitalizacji.

Większa konkurencja

Kierownictwo informuje, że inwestycje w łańcuch blokowy . Ulepszają efektywność i procesy zarządzania oraz stanowią “fundament dla modernizacji infrastruktury”.W raporcie stwierdzono, że 65% kadry kierowniczej uważa, że łączne wykorzystanie nowych technologii przyniesie większe zyski niż inwestowanie w pojedynczą technologię w izolacji.

Jednakże Steve Hill, globalny szef ds. innowacji w KPMG, stwierdził, że problemy z zaufaniem nadal hamują technologie rozproszonych ksiąg rachunkowych (DLT).

“Wierzę, że organizacje będą musiały zdobyć zaufanie, aby z powodzeniem wdrożyć nowe technologie i wyjść z kryzysu. To właśnie te organizacje będą prawdopodobnie lepiej radzić sobie ze skutkami które przyniosła pandemia COVID-19”.

-powiedział globalny szef ds.innowacji Steve Hill.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności